строительство деревянных домов и бани
русукр
 
продаж будівельного моху
АР Крим-Севастополь, Вінницька-Вінниця, Волинська-Луцьк, Дніпропетровська-Дніпропетровськ, Донецька-Донецьк, Житомирська-Житомир, Закарпатська-Ужгород Запорізька-Запоріжжя Івано-Франківська-Івано-Франківськ Київська-Київ, Кіровоградська-Кіровоград, Луганська-Луганськ, Львівська-Львів, Миколаївська-Миколаїв, Одеська-Одеса, Полтавська-Полтава Рівненська-Рівне, Сумська- Суми Тернопільська-Тернопіль, Харківська-Харків, Херсонська-Херсон, Хмельницька- Хмельницький, Черкаська-Черкаси, Чернівецька- Чернівеці, Чернігівська-Чернігів-Україна

Камені для лазневих печей. Талькохлорит. Жадеїт. Габбро-діабаз..


чертёж дома

Головна вимога до каменів для засипання - гарна акумуляція, а в наслідку віддача тепла, можливість витримувати високі температури, також камені не повинні розтріскуватися від води.

Для виконання даних вимог вони повинні бути щільними, однорідними, рівномірно прогріватися по всій масі й мати однаковий коефіцієнт теплового розширення у всіх напрямках. Важливо, що камінь для саун і бань повинен бути екологічним і безпечним для життя й здоров'я людини.

Міцність каменів і відсутність тріщин у них перевіряють, ударяючи друг про друга або молотком. Також камінь можна розжарити й занурити у воду. У випадку якщо він не тріснув, то він придатний для будівлі печі, що нагріває парильню. Раз у рік камені необхідно мити, щоб вони не мали неприємний запах. ІЗ часом у каменів зменшується тепловіддача, вони часто кришаться, розтріскуються. У цьому випадку їх необхідно періодично заміняти.

Для грубки- каменки, для сауни й печей періодичної дії відбирають гладкі круглі камені, вони полегшують циркуляцію повітря. Камені з вибоями швидше тріскаються. Для засипання печей не підходять шаруваті камені з піщанику, вапняку й інших осадових порід. Відмінно підходять талькохлорит, габбро-діабаз і жадеїт.

Жадеїт.

 Жадеит Жадеїт є єдиним напівкоштовним каменем, ряд характеристик якого дозволяє застосовувати його для лазні й сауни. Камінь має високий коефіцієнт міцності й межею міцності з мінімально низьким показником водопоглинання й максимальною тепловою віддачею. Також жадеїт вважається найбільш гарним природним каменем і найбільш довговічним із усіх, які коли- або використовувалися в саунах і лазнях.

У Китаї протягом багатьох сторіч жадеїт могла дозволити собі винятково високопоставлена знать. Камінь символізуючи 5 основних чеснот: милосердя, скромність, відвагу, справедливість і мудрість. Китайські і японські імператори робили коштовності з жадеїта, спали на подушках з жадеїта і їли з жадеїтовой посуду.

В Азії дотепер вірять у містичну силу жадеїта. По легенді, якщо трапитися нещасний випадок, жадеїт розіб'ється, зберігши життя й здоров'я своєму власникові. Виробу з жадеїта, які розташовані в близькості від людини, приносять йому здоров'я й доброчинне впливають на нього.

Зараз за обсягом продажів усього самоцвітної сировини у світі жадеїт займає п'яту позицію після діамантів, смарагдів, рубінів і опалів, перевершуючи сапфіри. В обладнанні саун і бань він зарекомендував себе найкращим образом - в імператорських лазнях жадеїтом викладали стіни парний, будували з нього лежанки, столи й стільці.

Жадеїт має ряд переваг:

  1. Не розколюється
  2. Довго зберігає тепло
  3. Є джерелом ІЧ випромінювання
  4. Іонізує повітря
  5. Насичує воду метакремньовою кислотою
  6. Не втрачає властивостей протягом п'яти років використання в лазнях і саунах у печах будь-якого типу
  7. Має дуже високу щільність і слабку теплопровідність

Габбро-діабаз.

Габбро-диабаз Камінь для саун і бань габбро-діабаз є міцним, щільним і однорідним. Дана порода відмінно акумулює, а потім віддає тепло. Камінь є екологічно чистим і має низьке радіаційно-гігієнічне тло.

Основні родовища габбро-діабазу розташовані на території Карелії. Камінь рівномірно нагрівається по всій масі й має однаковий коефіцієнт теплового розширення у всіх напрямках.

Макроскопично габбро-діабази є породою основного складу, масивної текстури, дрібно - середньозернистої структури, без каверн і неоднорідностей, пофарбовану в темно сірий колір.

Габбро-діабази ставляться до кременистих порід вулканічного походження з гострими напівпрозорими краями, тому для кам'яного засипання печі вони не використовуються. При выплескуванні води вони розколюються й "вистрілюють", відкидаючи на кілька метрів гострі дрібні шматки, які можуть поранити тіло.

Талькохлорит

Талькохлорит Талькохлорит є екологічно чистою гірською породою, яка завдяки легкості обробки, довговічності й високим теплотехнічним характеристикам, є відмінним будівельним і лицювальним матеріалом, який має високу термічну стійкість. Талькохлорит гріється куди швидше, чим глиняна цегла й краще витримує різкі зміни температури.

Головною властивістю талькохлорита є його дуже висока теплоємність, яка в 2,5 рази вище, чим у грубної цегли. Завдяки цим рідким якостям даного матеріалу вже більш 100 років талькохлорит широко застосовується у Фінляндії, Росії й Італії при будівництві печей і камінів.

Талькохлорит має гладку поверхню, він відмінно витримує температуру 1600 градусів, а за рахунок своєї високої щільності він максимально акумулює тепло. Накопичене тепло талькохлорит віддає довго й рівномірно. Лікарі вважають, що теплове випромінювання від талькохлорита прекрасно впливає на здоров'я й самопочуття людину.

Добре тепло талькохлорита підвищує імунітет організму до інфекційних захворювань, таким, приміром , як грип, знижує кров'яний тиск, добре впливає на органі подиху, поліпшує обмін речовин і стабілізує кровообіг.

Талькохлорит - справжня знахідка для архітекторів і дизайнерів. Адже з його допомогою можна додати "ізюминку" класичному інтер'єру або розробити новий, неповторний дизайн лазні.


Все про Баню (Лазню)

Будівництво Зрубів

Вікна та двері в бані
Теплоізоляція в бані
Чи доцільно будувати зруби взимку
Будівництво будинків і бань під ключ
Вибір місця при будівництві лазні
Дерев'яна купіль на гребені популярності
Підлоги в лазні
Полки, ослона, висвітлення в лазні
Про аромати в лазні
Лікувальні маски,рецепти трав'яного чаю в лазні
А як паритися в лазні?
Потовк або стеля у лазні
Сауна й діти. Як паритися в лазні з дітьми
Баня бані відмінність...
Віники. Види віників і характеристики
Заготовка віників. Секрети заготовки лазневих віників.
Масаж віником в лазні.
Про руську баню та банні веники.
Як паритися в фінській сауні?
Ручна рубка, що це таке
Матеріали для створення ставка або водойми
Какая кровля лучше для дома из сруба?
Почнемо з проекту
Обробка фасаду
Цегла лицювальна
Міфи про дерев'яне будівництво
Переваги ручного рубки дерев'яного будинку
Стругана колода - у чому її плюси?
Зимовий ліс і будівництво зрубів
Як утеплити дерев'яний будинок
Матеріал рубаних стін
Вікна - очі будинку. Який тип вікон підібрати
Види сходів для будинку
Ремонт та обробка кухні

 

Печі,

Загальні Статті

Усе про печі. Види печей
Холодні й гарячі лазневі печі. Лазневі
печі прямого й періодичного нагріву

Дров'яні печі для лазні або сауни
Камені для лазневих печей. Талькохлорит. Жадеїт і ін.
Димоходи для лазневих печей
Пекти Камін. І як визначити якість печі.
Ціна грубної роботи. Як побудувати пекти самому- поради
Мохи будівельний. Сфагнум і зозулін льон
Технологія будівництва зрубів будинків і лазні
Зборка зрубу на фундаменте
Будівництво альтанок
Вибір матеріалу для будівництва будинку
Із чого почати будівництво заміського будинку
Технологія будівництва опалубки
Будівництво руських бань і фінських саун
 

©2000 Всі права захищені "ЕкоБуд" Україна