строительство деревянных домов и бани
русукр
 
продаж будівельного моху
АР Крим-Севастополь, Вінницька-Вінниця, Волинська-Луцьк, Дніпропетровська-Дніпропетровськ, Донецька-Донецьк, Житомирська-Житомир, Закарпатська-Ужгород Запорізька-Запоріжжя Івано-Франківська-Івано-Франківськ Київська-Київ, Кіровоградська-Кіровоград, Луганська-Луганськ, Львівська-Львів, Миколаївська-Миколаїв, Одеська-Одеса, Полтавська-Полтава Рівненська-Рівне, Сумська- Суми Тернопільська-Тернопіль, Харківська-Харків, Херсонська-Херсон, Хмельницька- Хмельницький, Черкаська-Черкаси, Чернівецька- Чернівеці, Чернігівська-Чернігів-Україна

Стругана колода - у чому її плюси?


Ви розв'язали побудувати зруб, але як розібратися, яке дерево вибрати? Дерев'яні будинки ручного рубки - самий старий, випробуваний спосіб будівництва дерев'яних зрубів будинків, що дійшов до нас практично без змін.

Під якісним деревом звичайно розуміють, насамперед , дерево грамотно оброблене. ПРО якість і престиж ручної рубки говорити не доводиться. Адже здавна дерево обробляли вручну, і саме тоді підхід був ретельним і індивідуальним. Наприклад, мало хто знає, що річні кільця колоди свідчать про щільність дерева. Справа в тому, що з того боку, яким дерево було звернено до півночі, кільця тісніше один до одного прилягають, тобто щільність і міцність цієї сторони колоди більше. Цією стороною назовні й клали колоду, а молода сторона деревини, більш пухка, опинялася усередині. Звичайно, зараз ніхто кілець не лічить, адже є більш сучасний і швидкий спосіб - засунули колоду у верстат - вийшло рівне й гладке дерево. Але наш досвід показав, що ручна обробка набагато надійніше.

Справа в тому, що при обробці дерева сокирою, деревні пори "пресуються", і саме тому стругана колода особлива стійко до навколишнього середовища й довговічно тому що зберігається захисний шар деревини що, до того ж, дає можливість максимально зберегти природну міцність, теплостійкість і структуру дерева. Чого не скажеш про оциліндрованну колоді, де захисний шар віддаляється майже повністю, розкриваючи пори й дозволяючи тим самим волозі проникати в деревину. А це може послужити причиною тріщин. До слова, особливо добре зі струганої колоди будувати лазні тому що в лазнях колоди випробовують впливи високих температур і постійні коливання вологості.

Для будівництва зі струганої колоди береться добірний, калібрований ліс, потім з колоди знімають кору, дають підсохнути, а після стругають вручну. Коли колоди готові з них рубають зруб, ретельно підганяючи одну до одної, після того як зруб зрубали, його розбирають, комплектують пиломатеріалом і транспортують на Вашу ділянку, де й збирають. Зруби зі струганої колоди мають особливий, своєрідний зовнішній вигляд, тому що колоди мають різний діаметр і при складання чергуються. Більше того, відомий факт, що в Стародавній Русі пряма лінія колоди вважалася "від диявола", навпаки, дерево - матеріал живий, і перетворювати його в бездушний і мертвий зовсім ні до чого. Стругана колода саме по собі добре, тому не потрібна ніяка додаткова обробка, як зовні, так і усередині.

Але якийсь час, звичайно після установки зрубу доведеться почекати: проблема в струганої колоди природно одна - Усадка.

Таким чином, будинок або лазня зі струганої колоди більш довговічні, мають свій характерний привабливий зовнішній вигляд, Зі знайомим і рідним відголоском російської старовини…

Все про Баню (Лазню)

Будівництво Зрубів

Вікна та двері в бані
Теплоізоляція в бані
Чи доцільно будувати зруби взимку
Будівництво будинків і бань під ключ
Вибір місця при будівництві лазні
Дерев'яна купіль на гребені популярності
Підлоги в лазні
Полки, ослона, висвітлення в лазні
Про аромати в лазні
Лікувальні маски,рецепти трав'яного чаю в лазні
А як паритися в лазні?
Потовк або стеля у лазні
Сауна й діти. Як паритися в лазні з дітьми
Баня бані відмінність...
Віники. Види віників і характеристики
Заготовка віників. Секрети заготовки лазневих віників.
Масаж віником в лазні.
Про руську баню та банні веники.
Як паритися в фінській сауні?
Ручна рубка, що це таке
Матеріали для створення ставка або водойми
Какая кровля лучше для дома из сруба?
Почнемо з проекту
Обробка фасаду
Цегла лицювальна
Міфи про дерев'яне будівництво
Переваги ручного рубки дерев'яного будинку
Стругана колода - у чому її плюси?
Зимовий ліс і будівництво зрубів
Як утеплити дерев'яний будинок
Матеріал рубаних стін
Вікна - очі будинку. Який тип вікон підібрати
Види сходів для будинку
Ремонт та обробка кухні

 

Печі,

Загальні Статті

Усе про печі. Види печей
Холодні й гарячі лазневі печі. Лазневі
печі прямого й періодичного нагріву

Дров'яні печі для лазні або сауни
Камені для лазневих печей. Талькохлорит. Жадеїт і ін.
Димоходи для лазневих печей
Пекти Камін. І як визначити якість печі.
Ціна грубної роботи. Як побудувати пекти самому- поради
Мохи будівельний. Сфагнум і зозулін льон
Технологія будівництва зрубів будинків і лазні
Зборка зрубу на фундаменте
Будівництво альтанок
Вибір матеріалу для будівництва будинку
Із чого почати будівництво заміського будинку
Технологія будівництва опалубки
Будівництво руських бань і фінських саун
 

©2000 Всі права захищені "ЕкоБуд" Україна
    | Rambler's Top100 ДБН