строительство деревянных домов и бани
русукр
 
продаж будівельного моху
АР Крим-Севастополь, Вінницька-Вінниця, Волинська-Луцьк, Дніпропетровська-Дніпропетровськ, Донецька-Донецьк, Житомирська-Житомир, Закарпатська-Ужгород Запорізька-Запоріжжя Івано-Франківська-Івано-Франківськ Київська-Київ, Кіровоградська-Кіровоград, Луганська-Луганськ, Львівська-Львів, Миколаївська-Миколаїв, Одеська-Одеса, Полтавська-Полтава Рівненська-Рівне, Сумська- Суми Тернопільська-Тернопіль, Харківська-Харків, Херсонська-Херсон, Хмельницька- Хмельницький, Черкаська-Черкаси, Чернівецька- Чернівеці, Чернігівська-Чернігів-Україна

Модні тенденції в грубній справі- Пекти Камін. І як визначити якість печі.


 печь

Модні тенденції в грубній справі У першу чергу змінився звичайно зовнішній вигляд печей. У зв'язку з появою нових оздоблювальних матеріалів і різноманітного (у тому числі фасонного) цегли покращилася якість обробки. Якщо раніше стандартом була обробка "під штукатурку", то сьогоднішній стандарт - "під разшивку". Що одержали широке розповсюдження інструменти для обробки каменю, алмазний інструмент, дозволяють робити дуже цікаві речі, наприклад гарні цегельні арки. Широко представлена фурнітура для печей фінського виробництва, правда вона приблизно раз в 20 дорожче вітчизняної, але зате якість лиття вище.

Змінився й підхід до конструювання печей. Раніше будувалися печі в основному канальних систем, зараз же усе більше майстрів (і я в їхньому числі) віддають перевагу безканальним (ковпаковим) конструкціям.

Багато з'явилося печей, сполучених з камінами, а також печей- камінів. Тут небхідно пояснити. Пекти з каміном - це камін вбудований або прибудований до печі. У такій конструкції два топлення - грубна й, властиво, камін. Бажане, щоб бічні й задня стінки каміна нагрівалися при топці печі - це збільшить тепловіддачу обладнання.

Піч-Камін має одну топку з топковою дверкою збільшеного розміру (наприклад 50 на 50 див), звичайно фінського виробництва зі склом. Система засувок дозволяє направляти гази або в систему димооборотів, або прямо в трубу. У режимі печі топкова дверка закрита, а дим направляється в канали печі. Якщо ви прагнете помилуватися відкритим вогнем, то відкриваєте засувку прямого ходу й топкову дверку. Піч працює як камін. До гідностей такої схеми можна віднести можливість виготовлення небільшого по розміру виробу.

Як визначити якість печі

Якщо хазяїн задоволений, то й піч гарна. Ну а якщо серйозно, те недосвідченній в грубних справах людині визначити сходу якість печі досить складно. Причому, якщо піч тільки що складена, і топити її не можна, то висновки про якість можна зробити тільки по зовнішньому вигляду (прагну нагадати, що сирі печі можуть поддимлювати).

От кілька рекомендацій до цього. Шви в кладці повинні бути досить тонкі 5-7 мм. У топленні печі повинен бути застосована шамотна цегла (вона жовтого кольору). Піч може бути усередині викладена єю (відфутерована), або ж просто частина печі складена із цієї цегли. Перше переважніше. Практика показує, що навіть гарна червона цегла в топленні руйнується. У печі повинні бути чистки (або із дверками, або закладені цеглою без перев'язки з основною кладкою). Їхня кількість залежить від складності печі, і іноді досить велике. У самих маленьких і простих печах може бути тільки одна чистка в підставі труби. У міжповерховім перекритті труба повинна мати протипожежне оброблення - східчасте розширення кладки, так звану розпушку.

Якщо ж піч висохла, і вже палиться, то треба перевірити як вона прогрівається. Усі стінки повинні прогріватися більш-менш рівномірно, не повинно бути великих холодних ділянок. Бажано також, щоб нижній пояс печі нагрівався краще верхніх.

Якщо говорити про якість каміна, то насамперед - він не повинен диміти, ну й обробка звичайно, повинна відповідати заявленим вимогам.


Все про Баню (Лазню)

Будівництво Зрубів

Вікна та двері в бані
Теплоізоляція в бані
Чи доцільно будувати зруби взимку
Будівництво будинків і бань під ключ
Вибір місця при будівництві лазні
Дерев'яна купіль на гребені популярності
Підлоги в лазні
Полки, ослона, висвітлення в лазні
Про аромати в лазні
Лікувальні маски,рецепти трав'яного чаю в лазні
А як паритися в лазні?
Потовк або стеля у лазні
Сауна й діти. Як паритися в лазні з дітьми
Баня бані відмінність...
Віники. Види віників і характеристики
Заготовка віників. Секрети заготовки лазневих віників.
Масаж віником в лазні.
Про руську баню та банні веники.
Як паритися в фінській сауні?
Ручна рубка, що це таке
Матеріали для створення ставка або водойми
Какая кровля лучше для дома из сруба?
Почнемо з проекту
Обробка фасаду
Цегла лицювальна
Міфи про дерев'яне будівництво
Переваги ручного рубки дерев'яного будинку
Стругана колода - у чому її плюси?
Зимовий ліс і будівництво зрубів
Як утеплити дерев'яний будинок
Матеріал рубаних стін
Вікна - очі будинку. Який тип вікон підібрати
Види сходів для будинку
Ремонт та обробка кухні

 

Печі,

Загальні Статті

Усе про печі. Види печей
Холодні й гарячі лазневі печі. Лазневі
печі прямого й періодичного нагріву

Дров'яні печі для лазні або сауни
Камені для лазневих печей. Талькохлорит. Жадеїт і ін.
Димоходи для лазневих печей
Пекти Камін. І як визначити якість печі.
Ціна грубної роботи. Як побудувати пекти самому- поради
Мохи будівельний. Сфагнум і зозулін льон
Технологія будівництва зрубів будинків і лазні
Зборка зрубу на фундаменте
Будівництво альтанок
Вибір матеріалу для будівництва будинку
Із чого почати будівництво заміського будинку
Технологія будівництва опалубки
Будівництво руських бань і фінських саун
 

©2000 Всі права захищені "ЕкоБуд" Україна