строительство деревянных домов и бани
русукр
 
продаж будівельного моху
АР Крим-Севастополь, Вінницька-Вінниця, Волинська-Луцьк, Дніпропетровська-Дніпропетровськ, Донецька-Донецьк, Житомирська-Житомир, Закарпатська-Ужгород Запорізька-Запоріжжя Івано-Франківська-Івано-Франківськ Київська-Київ, Кіровоградська-Кіровоград, Луганська-Луганськ, Львівська-Львів, Миколаївська-Миколаїв, Одеська-Одеса, Полтавська-Полтава Рівненська-Рівне, Сумська- Суми Тернопільська-Тернопіль, Харківська-Харків, Херсонська-Херсон, Хмельницька- Хмельницький, Черкаська-Черкаси, Чернівецька- Чернівеці, Чернігівська-Чернігів-Україна

Будівництво фундаменту для зрубу-
Стрічковий, монолітний і стовпчастий фундамент.


Увага. Не заощаджуйте гроші на одному з найважливіших етапах будівельних робіт. Звертайтеся тільки до професіоналів.  

 

фундаментФундамент - опорна частина, яка передає всі навантаження на ґрунт. Правильно сконструйований і надійний фундамент стає запорукою довговічності будови. Помилки,зроблені на стадії проектування й спорудження фундаментів, приводить до осідань ґрунтів і, як наслідок, до стін, що перекосилися, або тріщинам у їхньому масиві. Саме тому це майже невидима частина приймає на себе 15-20% витрат на зведення будинку.

 

Для того, щоб правильно сконструювати фундамент, потрібно врахувати властивість ґрунтів, знати глибину їх промерзання в даному регіоні, розрахувати несучу здатність основи й тільки після цього приступати до реалізації ідеї будівництва.

 

Глибину закладення фундаментів визначають із урахуванням виду ґрунтів, величини їх сезонного промерзання розташування рівня ґрунтових вод, особливостей експлуатації й конструкції будинку.  

 

Навантаження, що припадають на основу домівки, складаються з багатьох складових. Це вага конструктивних елементів, природні впливи, експлуатаційні навантаження.

 

Самими небезпечними силами, що діють на фундаменти малоповерхових будов, є сили морозного обдимання. У результаті дії цих сил у зимовий період фундаменти піднімаються нагору, а навесні знову опускаються на місце. Нерівномірність підйому й опускання будинку приводить до перекосу стін і утвору тріщин, "залікувати" які часом буває неможливо. Тому конструкція фундаменту повинна бути такий щоб виключити вертикальні переміщення конструкцій будинку в зимовий період.

Грамотно спроектований фундамент дозволить створити конструкції з 15-20% запасом міцності що цілком достатньо для безпечної експлуатації будинку.

 

При будівництві дерев'яних будинків і бань найчастіше застосовуються стрічкові й стовпчасті фундаменти.

 

фундамент

Стрічкові фундаменти являють собою монолітну конструкцію однакову, як правило, по ширині й висоті по всьому периметру будови висота фундаменту може бути різної тільки в тому випадку, якщо будинок стоїть на ухилі. Стрічкові фундаменти доцільно зводити для важких дерев'яних будов на слабких ґрунтах. Крім того зведення стрічкового фундаменту переважніше, якщо передбачається закладення його на невелику глибину. При встаткування будові підвалу або цокольного поверху необхідно зводити тільки стрічковий фундамент.

 

Незважаючи на просту технологію стрічкові фундаменти, масивні й більш трудомісткі, для них потрібне велика кількість матеріалів. Підошва їх розташовується звичайно на 20 см нижче глибини промерзання. Якщо ґрунт сухої або піщаний, підошву фундаменту можна закладати вище глибини промерзання, але не менше ніж на 50-70 см від рівня землі. Щоб заощадити матеріал до 50% дно траншеї можна заповнити піском. Незалежно від вологості такі фундаменти можна застосовувати в будь-яких ґрунтах. На дно траншеї засипають пісок шарами по 15-20 см, кожний шар поливають водою й ретельно трамбують. Потім укладають шар гравію або щебенів товщиною близько 10 см і заливають цементно-піщаним розчином, після нього - наступний шар і т.д. над поверхнею землі бетон укладають в опалубку до потрібної висоти й улаштовують гідроізоляцію. Щоб захистити фундамент від поверхневих вод і дощу потрібно зробити від мостку з ухилом від стін будинку, шириною не менш одного метра.

фундаментСтовпчастий фундамент більш раціональний особливо для стін легкий конструкцій. Працезатрати й витрата матеріалів дешевше стрічкових в 1,5-2 рази, а при глибокім закладенні - в 3-5 раз. Особливо переваги їх очевидно при зведенні рубаних, брущатих і каркасних зрубів бань і будинків. Обмежене використання на слабонесучих ґрунтах при будівництві зрубів зі стінами з важких конструкцій. Для лазень улаштовувати цоколь немає необхідності краще застосовувати стовпчасті фундаменти.

 

Стовпи розташовують на відстань 1,5-2 метра друг від друга з бетону. Їх ставлять під кути лазні, місцях перетинання стін, полові лаги. Розмір бетонних стовпів 40x40 см, цегельних 50х50 см.

 

Як правило стовпчасті фундаменти являють собою систему вертикальних стовпів установлених по кутах будови. Для посилення конструкції стовпи встановлюють і під середньою частиною стін. Для посилення фундаменту між стовпами виконується горизонтальні сполучні елементи - ростверки. Такий тип фундаменту рекомендується на слабких, пучинистих ґрунтах і косогорах.

 

Цоколем називають верхню частину фундаменту виступаючу над рівнем вертикального планування. Цоколь повинен бути міцним, стійким до атмосферних впливів. Конструктивно цоколь практично не відрізняється від фундаменту, але його зовнішній вигляд повинен відповідати загальному архітектурному розв'язку будинку. Для цього зовнішню частину цоколя штукатурять, облицьовують природним або штучним каменем або плиткою, іноді затирають цементним розчином і красять. Верхня частина цоколя повинна бути строго горизонтальної.

 

Висота цоколя може бути різної залежно від рельєфу ділянки, але не повинна бути менш 40 см над рівнем планування.


Все про Баню (Лазню)

Будівництво Зрубів

Вікна та двері в бані
Теплоізоляція в бані
Чи доцільно будувати зруби взимку
Будівництво будинків і бань під ключ
Вибір місця при будівництві лазні
Дерев'яна купіль на гребені популярності
Підлоги в лазні
Полки, ослона, висвітлення в лазні
Про аромати в лазні
Лікувальні маски,рецепти трав'яного чаю в лазні
А як паритися в лазні?
Потовк або стеля у лазні
Сауна й діти. Як паритися в лазні з дітьми
Баня бані відмінність...
Віники. Види віників і характеристики
Заготовка віників. Секрети заготовки лазневих віників.
Масаж віником в лазні.
Про руську баню та банні веники.
Як паритися в фінській сауні?
Ручна рубка, що це таке
Матеріали для створення ставка або водойми
Какая кровля лучше для дома из сруба?
Почнемо з проекту
Обробка фасаду
Цегла лицювальна
Міфи про дерев'яне будівництво
Переваги ручного рубки дерев'яного будинку
Стругана колода - у чому її плюси?
Зимовий ліс і будівництво зрубів
Як утеплити дерев'яний будинок
Матеріал рубаних стін
Вікна - очі будинку. Який тип вікон підібрати
Види сходів для будинку
Ремонт та обробка кухні

 

Печі,

Загальні Статті

Усе про печі. Види печей
Холодні й гарячі лазневі печі. Лазневі
печі прямого й періодичного нагріву

Дров'яні печі для лазні або сауни
Камені для лазневих печей. Талькохлорит. Жадеїт і ін.
Димоходи для лазневих печей
Пекти Камін. І як визначити якість печі.
Ціна грубної роботи. Як побудувати пекти самому- поради
Мохи будівельний. Сфагнум і зозулін льон
Технологія будівництва зрубів будинків і лазні
Зборка зрубу на фундаменте
Будівництво альтанок
Вибір матеріалу для будівництва будинку
Із чого почати будівництво заміського будинку
Технологія будівництва опалубки
Будівництво руських бань і фінських саун
 

©2000 Всі права захищені "ЕкоБуд" Україна