|
|
|
|
АР Крим-Севастополь, Вінницька-Вінниця, Волинська-Луцьк, Дніпропетровська-Дніпропетровськ, Донецька-Донецьк, Житомирська-Житомир, Закарпатська-Ужгород Запорізька-Запоріжжя Івано-Франківська-Івано-Франківськ Київська-Київ, Кіровоградська-Кіровоград, Луганська-Луганськ, Львівська-Львів, Миколаївська-Миколаїв, Одеська-Одеса, Полтавська-Полтава Рівненська-Рівне, Сумська- Суми Тернопільська-Тернопіль, Харківська-Харків, Херсонська-Херсон, Хмельницька- Хмельницький, Черкаська-Черкаси, Чернівецька- Чернівеці, Чернігівська-Чернігів-Україна
|
|
|
Про аромати в лазні.Аромати для лазні різних видів. Аромотерапія, Трав'яні настої.
Часто для одержання пари "піддают" не чистою водою, а водою з невеликими добавками пива або квасу. Аромат при цьому створюється чудовий - пахне свіжоспеченим хлібом.
Спробуйте додати каву розчинну - навіть дуже бадьорить.
Додаткову користь від лазні забезпечують лікарські рослини, які підсилюють терапевтичний, оздоровчий ефект лазні. Як відомо, у медицині для швидкого введення в організм лікарських препаратів користуються аерозолями. Ліки розпорошують у повітрі, воно попадає в легені й негайно в кров. Цей метод відомий давно в народній медицині. У лазні, "піддаючи на камені настойки з різних рослині, саме й одержують цілющі аерозолі.
Наприклад, багато парильників користуються настойкою евкаліпта, яку іноді вдається купити в аптеці. Евкаліпт - дивне дерево, деревина його не гниє, у ній не заводяться комахи. Листи евкаліпта мають бактерицидні властивості - вони вбивають бактерії, причому збудників таких хвороб, як дизентерія, дифтерит, черевний тиф.
"Хріновим" паром можна вигнати будь-яку застуду й навіть грип. Це робиться так: зелені листи хріну, свіжі або засушені, замочують у гарячій воді, запарюють їхнім півгодини, а потім зливають цю настояну воду через ганчірку, щоб листик не потрапив. І цією "хріновою" водою піддають у грубку після просушки. Запах! Дух хріновий! Аж подих перехоплює! Пахне галявиною, небом, хріном і ще чимсь, тому душа відтає й радіє, радіє нескінченно.
Є й інші доступні й дуже корисні рослини: м'ята, квіти липи, чебрець, материнка, звіробій, мати-і- мачуха, аптечна ромашка, шавлія. Іноді для "банного букету" застосовують суміші:
суміш ромашки, материнки й чебрецю - "аромат степу", настій з листів берези, ялівця й липи - "лісова казка".
|
|
Деякі аматори в ці коктейлі додають небагато гіркої полині, яка досить корисна при захворюванні органів дихання. Комбінуючи "букет" по своєму бажанню, беруть рослини й трави потроху, у розумних межах: антисептичн, що відхаркуючі, тонізують, заспокоюють, потогінні, ароматні (приблизно 70-100 г відвару на таз гарячої води). Важливо не переборщити, інакше з'являється запах гару.
Кожний настій по-своєму діє на організм людини:
* М'ята поліпшує настрій, благотворно діє на серце.
* Материнка лікує захворювання верхніх дихальних шляхів і нервової системи.
* Листи чорної смородини допоможуть при застуді, зміцнять організм після грипу.
* Гірчиця усуне застуду на перших її стадіях.
* Липа прискорить процес потовиділення.
* Евкаліптом добре дати подихати дітям гайморитом, що страждає, фронтитом. Він добре прочищає носоглотку.
- Прагнете аромат квітучого літа? Приготуйте настій м'яти, материнки, лікувальної ромашки, липового кольору, шавлії, чебрецю (тимьяна), звіробоя, мати-і- мачухи, запашного чаю, тютюну, буркуну, листів хріну, евкаліпта, лавра. Своєрідний аромат дає настій листів і молодих пагонів смородини.
- Від квасу й пива в парильні запанує хлібний дух: на 3 літра окропу додайте 50 грамів хлібного квасу або пива.
- Від гірчиці - гострий гірчичний дух - профілактичний засіб від застуди. Для цього додайте чайну ложку сухої, добре прожареної гірчиці.
- "Смачним" виходить пара з води, у яку додана столова ложка дрібно змолотого кава.
Можна додати в тазик з гарячою водою половину чайної ложки меду, або 5 крапля евкаліптового масла, або 7-10 капель ментолу. Усі ці аромати підвищують настрій, сприятливо впливають на нервову систему, серце, кровоносні посудини.
- Хвойний екстракт використовується як заспокійливий засіб при розладах нервової системи, при фізичній і розумовій перевтомі.
- Якщо ви погано засипаєте й часто прокидаєтеся, то спробуйте попаритися настоєм чебрецю. Снотворна дія виявить також відвідування парної з м'ятного або апельсинового масла.
А якщо вам потрібний протилежний ефект, то отут допоможе лазня із запахом жасмину, він збуджує діяльність головного мозку, не гірше чим кофеїн. Але тонізуючі настої й мастила застосовувати бажане в ранковий годинник.
- Розкидайте небагато сухих рослин прямо по полицях. При цьому частіше використовуються листи чорної смородини, шавлії, евкаліпта, лапник їли. Коли рослини розмокнуть, від них піде прекрасний запах.
Але не намагайтеся за один захід перепробувати всі засоби для утвору пари - спільна дія добавок непередбачена. З різноманітних способів користування ароматною лазнею треба вибрати свій, індивідуальний.
А як приготувати відвар?
Суміш із рослин засипають в емальовану каструлю, заливають окропом і ставлять на сильний вогонь. Як тільки "варево" закипить, нагрівши зменшують до мінімуму й зверху каструлю накривають ганчіркою. У таких умовах відвар млоять близько 1 год, потім йому дають остудитися, не відкриваючи кришки. Після цього холодний відвар проціджують через марлю, розливають у пляшки, щільно закупорюють і ставлять на зберігання в темне, прохолодне місце. Запасаються відваром на 1,5-2 міс.
А тепер одна порада. Робіть відвар самі, не підпускайте до нього сторонніх.
Важливо: щоб у парильні відвар не дав запах гару, треба на камені спочатку хлюпнути небагато води, відразу піддати небагато гарячої води з відваром, потім знову піддати небагато чистої води й знову води із зіллям (особливо актуально для закритої каменки).
Трав'яні коктейлі або настої ароматичних трав.
Це більш складні настої ароматичних трав, застосовуваних у паркий. ЗАЛЕЖНО від цілей загартовування коктейлі міняються.
Загальна кількість будь-якого коктейлю - близько 100 г трав на таз води. Урахуйте, що він гарний у міру: при надлишку трав від каменки піде запах гару.
Хлюпати настій на камені краще поперемінно із чистою гарячою водою: залили їхньою водичкою - і відразу закропили коктейлем. Тоді ароматизована волога буде випаровуватися рівномірно, без перегарту. Можна просто занурити віник у таз із коктейлем і розприскати по паркий.
Коктейль антисептичний
Містить у рівних пропорціях траву м'яти, шавлії, тим'яна, аркуш евкаліпта. Звичайно його наполягають перед готуванням лазні й частіше пускають у хід першим, щоб очистити, продезинфікувати приміщення, а заодно й самого парильника.
Цілющі аромати в комбінації з жаром убивають майже всі бактерії на шкірі й у верхніх дихальних шляхах. Навіть при наступному охолодженні мікроби не зможуть впровадитися в організм.
Коктейль "Мрії", що заспокоює
Якщо ви, наприклад, курець, то в лазні ви можете відчути посилене серцебиття, шум у голові через підвищення артеріального тиску. Після лазні можливе безсоння. У цих випадках корисний цей заспокійливий коктейль, який містить рівні кількості тим'яна, материнки, ромашки, березових бруньок, зеленої хвої їли.
Коктейль "Три богатирі", що тонізує
У деяких людей перебування в жаркій парній викликає слабість і пульсуючі головні болі. Це пов'язане зі зниженням артеріального тиску. Використовуйте цей коктейль, у який входять тополеві бруньки (1 частина), квіткові кошики пижма звичайної (2 частини), листи зубрівки (1 частина). Аромат такого коктейлю поліпшить ваше самопочуття.
|
©2000 Всі права захищені "ЕкоБуд" Україна
|
|
|
|
|