Відвідування російської лазні - це не просто гарна традиція, це ціла філософія. Звичай "піддавати" - хлюпати на камені воду з додаванням у неї настоїв цілющих трав дає збільшення температури, підвищення вологості повітря і його ароматизацію. А одержати знаменитий "легку пару" і від душі попаритися віничком можна тільки в справжній російської паркій!
Будівництво російської лазні досить трудомісткий процес, який складається з декількох етапів. Перший - це, зведення печі. НА відміну від сауни, у російській лазні обов'язково присутня цегельна піч "каменкаказенка,Каменца,камешка", яка сама по собі є складним інженерно-технічним об'єктом. Проект печі виконується виходячи з параметрів парний і побажань замовника, а кладку здійснює професіонал- пічник з багаторічним досвідом роботи.
Другий етап - будівництво димоходу, який, залежно від конкретних умов, може бути: двоконтурний з нержавіючої сталі, з керамічних блоків, у вигляді корінної або надсадної цегельної труби. Третій етап - будівництво приміщення самої парний. Для того щоб тепле повітря розподілялося рівномірно, і не було такого ефекту, як "ноги мерзнуть, а голові пекуче", дуже ретельно проектує й виконується система вентиляції, теплоізоляція й пароізоляція. Також для максимальної зручності парильників спеціально планується взаємне розташування полоків і лав.
І, нарешті, обробка росіянки лазні. Слід звернути увагу, що дерев'яна вагонка, якої парна обшивається зсередини, має різні властивості. Наприклад, червоний канадський кедр дає чудовий, ні із чим не порівнянний, цілющий аромат. Висвітлення в російській лазні може бути виконане в різних варіантах: кутові, настінні світильники, світлові трубки за підспинниками, спеціальне підсвічування стелі - усе це формує неповторну атмосферу у Вашій парній.
Ще 10-12 років тому слово "сауна" було для багатьох далеким, а сьогодні фінська сауна стала настільки популярної, що чи навряд можна знайти людину, яка не знає, що це таке. Сауни є в готелях, спортклубах, фітнес- центрах, салонах краси й при багатьох інших установах, не говорячи вже про приватні сауни в заміських будинках і квартирах. Популярність багато в чому пояснюється тим, що будівництво сауни не займає багато часу (близько тижня) і по витратах сауна обходиться дешевше, чим, наприклад, російська лазня.
Проте , до будівництва сауни не можна ставитися легковажно. Щоб вийшла справжня, добротна сауна, необхідна продумана система вентиляції й відмінна теплоізоляція. При будівництві сауни обов'язково потрібно пам'ятати й про пожежну безпеку. Також слід звернути увагу, що дерев'яна вагонка, якої сауна обшивається зсередини, має різні властивості.
Червоний канадський кедр, африканське дерево абаши, липа - є із чого вибрати! Висвітлення парної може виконуватися в зовсім різних варіантах: настінні й кутові світильники, світлові трубки за підспинниками, система терапії кольором - як багато можливостей зробити Вашу сауну ще більш розслаблюючої й затишної.
Не слід думати, що сауна - це тільки сухе гаряче повітря. У приміщенні сауни можна цілком створити режим російської лазні або, так звану, "псевдорусскую баню". Досить установити додатково парогенератор або електрокаменку із вбудованим парогенератором.
©2000 Всі права захищені "ЕкоБуд" Україна
|
|
|