строительство деревянных домов и бани
русукр
 
продажа мох строительный
 

Міфи про будівництво дерев'янних будинків та лазнь.


Будівництво дерев'яних будинків та руських бань

Так уже повелося, що будівництво дерев'янних будинків та лазнь - будь то дерев'яні будинки, котеджі, брусові лазні або мисливські будиночки - завжди викликало в людей масу питань. І породжувала безліч міфів, пов'язаних зі звичайним заблудженням.

Цією статтею ми постараємося розвінчати найпоширеніші міфи. Найпоширеніший у народі міф про те, що будинок з дерева - це літній, дачний будинок, не пристосований для цілодобового проживання. Багато уважають, що жити в дерев'яному будинку можна тільки в теплу пору року, в основному влітку. Що якщо мова йде про дерев'яний будинок, те це такий невеликий будиночок, можливо, каркасного типу, а- ля битовка, літній, дачний варіант.

Ця думка, безумовно, має право на життя, адже здебільшого в людей є дачні селища, і взимку до будиночка просто напросто не під'їхати, до того ж у такому селищі мінімум комунікацій і т.д., словом більшість улаштовує будинок каркасного варіанта на дачі.

Але будинок з дерева може бути точно таким же капітальним житлом, що й будинок із цегли, котедж або квартира в будинку типової забудови. Дерев'яний будинок - це повністю упоряджене житло, починаючи з гарних вікон і дверей і закінчуючи всіма благами цивілізації: паркетом, сантехнікою, телебаченням, системою сигналізації і т.д. Це повністю захищений, безпечний, теплий, затишний будинок - саме житло. Єдине, що замість звичних для більшості кам'яних або цегельних стін тут стіни дерев'яні. Стіновий матеріал може бути різним - це й колода, і брус різних модифікацій, і той же каркас, просто він зроблений у трохи іншому варіанті, ніж для літніх будиночків.

У Вас виникає багато питань, зв'язаних і з пожежонебезпечністю, і з колірною гамою будинку. Часто запитують, чи заводяться в дерев'яному будинку жучки, чи буде в ньому тепло і т.д. Усі ці питання в принципі розв'язувані. Самий складний з них - питання пожежонебезпечності. Але ж, якщо вас захочуть спалити, то спалять і в цегельному будинку, а що стосується паління в постелі - те це питання елементарної пожежної безпеки, дотримувати якої потрібно в будь-якому житлі.

Ми навмисне опускаємо питання про те, що дерев'яний будинок екологічно чистий - про це вужі неодноразово писали практично всі спеціалізовані видання. Але, можливо, не все знають, що в дерев'яних будинках найчастіше не ставлять систем кондиціювання, тому що будинок дихає сам, у ньому йде природня вентиляція через стіни.

Ще одне питання по будівництву будинків з дерева: скільки років може служити такий будинок?
Забудьте про похилі старі дерев'яні будинки. Сьогодні з появою нових технологій є маса можливостей містити свій будинок у порядку й 100, і 200 років. Ринок пропонує довговічні покрівельні, захисні матеріали, фарби - треба просто стежити за будинком так само, як ми стежимо за одягом і взуттям, за квартирою.

Міф другий:

зовсім необґрунтований: дерев'яний будинок - це дешеве житло.


Треба визнати, що вартість дерев'яного будинку, а точніше кажучи, капітального заміського житла з дерева порівнянна з вартістю будь-якого іншого капітального житла, будь те котедж або квартира масової забудови. Можна навіть сказати, що будинок з дерева - це аж ніяк не дешеве житло. Але здобуваючи його, Ви одержуєте величезну перевагу: абсолютно індивідуальне житло, зроблене під Вас і для Вас, починаючи від зовнішнього вигляду будинку й закінчуючи його інтер'єром.

Дерев'яний будинок, основним матеріалом у якім звичайно служить ялина або сосна, може бути оброблений зсередини плиткою, гіпсокартоном. У будинку можна встановити будь-яке інженерне встаткування, яке тільки душа побажає: казан, раковину, сауну, ванну, джакузі, камін, кухню з електричною або газовою плитою, тепла підлога. Відповідно, вартість житла з дерева буде залежати від обраного варіанта оснащення.

До речі, на чому можна заощадити, так це будівництво дрібного фундаменту. Відомо, що на гідроізоляцію фундаментів, підвальних приміщень ідуть чималі засоби. Побудувавши дрібний фундамент - у тому випадку, якщо не планується робити підвал - можна забути про цю проблему. Дрібний фундамент по своїх технічних характеристиках нітрохи не уступає важким фундаментам.

Міф третій:

починаючи будувати дерев'яний будинок, обов'язково зіштовхнешся із проблемою затягування строків будівництва, з одержанням недостовірної, оманної інформації.

Можливо, що цей міф і не міф зовсім. Просто треба чітко собі представляти, що по-перше, будинок не може коштувати $50 за метр квадратний і, по-друге, його неможливо реально побудувати за місяць. Тобто потрібно вибрати забудовника, який дасть вам реальну інформацію й попередить про можливі труднощі будівництва.

Все про Баню (Лазню)

Будівництво Зрубів

Вікна та двері в бані
Теплоізоляція в бані
Чи доцільно будувати зруби взимку
Будівництво будинків і бань під ключ
Вибір місця при будівництві лазні
Дерев'яна купіль на гребені популярності
Підлоги в лазні
Полки, ослона, висвітлення в лазні
Про аромати в лазні
Лікувальні маски,рецепти трав'яного чаю в лазні
А як паритися в лазні?
Потовк або стеля у лазні
Сауна й діти. Як паритися в лазні з дітьми
Баня бані відмінність...
Віники. Види віників і характеристики
Заготовка віників. Секрети заготовки лазневих віників.
Масаж віником в лазні.
Про руську баню та банні веники.
Як паритися в фінській сауні?
Ручна рубка, що це таке
Матеріали для створення ставка або водойми
Какая кровля лучше для дома из сруба?
Почнемо з проекту
Обробка фасаду
Цегла лицювальна
Міфи про дерев'яне будівництво
Переваги ручного рубки дерев'яного будинку
Стругана колода - у чому її плюси?
Зимовий ліс і будівництво зрубів
Як утеплити дерев'яний будинок
Матеріал рубаних стін
Вікна - очі будинку. Який тип вікон підібрати
Види сходів для будинку
Ремонт та обробка кухні

 

Печі,

Загальні Статті

Усе про печі. Види печей
Холодні й гарячі лазневі печі. Лазневі
печі прямого й періодичного нагріву

Дров'яні печі для лазні або сауни
Камені для лазневих печей. Талькохлорит. Жадеїт і ін.
Димоходи для лазневих печей
Пекти Камін. І як визначити якість печі.
Ціна грубної роботи. Як побудувати пекти самому- поради
Мохи будівельний. Сфагнум і зозулін льон
Технологія будівництва зрубів будинків і лазні
Зборка зрубу на фундаменте
Будівництво альтанок
Вибір матеріалу для будівництва будинку
Із чого почати будівництво заміського будинку
Технологія будівництва опалубки
Будівництво руських бань і фінських саун
 

©2000 Всі права захищені "ЕкоБуд" Україна