|
|
|
|
АР Крим-Севастополь, Вінницька-Вінниця, Волинська-Луцьк, Дніпропетровська-Дніпропетровськ, Донецька-Донецьк, Житомирська-Житомир, Закарпатська-Ужгород Запорізька-Запоріжжя Івано-Франківська-Івано-Франківськ Київська-Київ, Кіровоградська-Кіровоград, Луганська-Луганськ, Львівська-Львів, Миколаївська-Миколаїв, Одеська-Одеса, Полтавська-Полтава Рівненська-Рівне, Сумська- Суми Тернопільська-Тернопіль, Харківська-Харків, Херсонська-Херсон, Хмельницька- Хмельницький, Черкаська-Черкаси, Чернівецька- Чернівеці, Чернігівська-Чернігів-Україна
|
|
|
Зимовий ліс і будівництво зрубів будинків і лазні.
Переваги будівлі із зимового лісу знали російські майстри із прадавніх часів. Для будинків і бань воліли використовувати дерева, зрубані взимку, і не без вагомих на те підстав. У цю пору року дерево практично не росте, тому стовбур містить мінімальна кількість соку й смоли. Немає також комах і паразитів, здатних знизити якість матеріалу. Деревина сухіше й міцніше. Немаловажні й особливості процесу заготовки. Морозна погода створює як би природній холодильник, дозволяючи дереву повільніше міняти свої властивості. Процес зсихання деревини відбувається не так швидко, відповідно, не утворюються тріщини.
Таким чином, пиломатеріали, виготовлені зі зрубаних узимку дерев, повільніше гниють як при транспортуванні й зберіганні, так і при наступнім використанні й у процесі служби. Обробка їх дається легше, що позначається й на якості продукції.
Як колода, так і брус, виготовлений із зимового лісу, відрізняється найкращими властивостями для будівництва. Якщо робити зруб для будинку або лазні в цю пору року, він равномірно осідає, матеріал у результаті більш щільно лягає, не утворюються тріщини. Точно також, дошка обрізна, виготовлена із зимового лісу, більш суха, міцна, не виділяє смоли й не деформується, довше зберігається світлий колір.
Пиломатеріали, виготовлені із зимового лісу, краще переносять опади, довше зберігають свої властивості. Крім того, їх покупка - більш надійна, адже взимку немає дощів, які при заготовці можуть зіпсувати матеріал. Природня волога, що втримується в самому дереві, перебуває в замороженому стані, і її значно менше в порівнянні з літнім періодом.
Відрізнити справжній зимовий ліс від літнього не так просто, точно також як якісну деревину від другосортної. Під силу це тільки професіоналові, так що має сенс довірити вибір будівельних матеріалів фахівцям, що зарекомендували себе. По деяких непрямих ознаках можна визначити, чи ставиться пропонований матеріал до зимового вироблення. У першу чергу ця поточна пора року. Як правило, до липня весь зимовий ліс розкуповується, а пропоновані колоди або спиляні вже влітку, або зазнали тривалому зберіганню, винні умови для якого не так просто забезпечити. Це зробити це може тільки великий заготівельник з більшими складами. Крім того, свіжозрубане дерево втрачає свої якості досить швидко, якщо його не ошкурити. Найкращим матеріалом для будівництва вважається сосна й модрина. А завдяки правильній обробці властивості будь-якої породи можна значно поліпшити.
©2000 Всі права захищені "ЕкоБуд" Україна
|
|
|
|
|