строительство деревянных домов и бани
русукр
 
продаж будівельного моху
АР Крим-Севастополь, Вінницька-Вінниця, Волинська-Луцьк, Дніпропетровська-Дніпропетровськ, Донецька-Донецьк, Житомирська-Житомир, Закарпатська-Ужгород Запорізька-Запоріжжя Івано-Франківська-Івано-Франківськ Київська-Київ, Кіровоградська-Кіровоград, Луганська-Луганськ, Львівська-Львів, Миколаївська-Миколаїв, Одеська-Одеса, Полтавська-Полтава Рівненська-Рівне, Сумська- Суми Тернопільська-Тернопіль, Харківська-Харків, Херсонська-Херсон, Хмельницька- Хмельницький, Черкаська-Черкаси, Чернівецька- Чернівеці, Чернігівська-Чернігів-Україна

Будівництво дерев'яних альтанок зі струганої колоди й бруса.

 


 беседкаАльтанка надає саду завершений вигляд. Добре захищені від іншого світу, ви можете в будь-який час любуватися звідси своїм зеленим царством. Навряд чи знайдеться людина, якій не хотілося б мати у своєму саду надійно захищений від палючого сонця й холодного вітру, але одночасно оточений свіжою зеленню й благоухающими трояндами куточок, де можна було б без перешкод почитати, помріяти про таємне або просто посидіти із друзями за чашкою чаю.

 

Здійснити подібну мрію допомагають павільйони й альтанки, які до того ж є ще й надзвичайно виразними елементами садового дизайну. Із тлумачного словника В.І.Даля: альтанка - легенька будова різноманітного вигляду в саду, для відпочинку й прикраси. Павільйон - невелика легка окремо варта будівля відкритого характеру, пов'язана із природою. Чим же вони власне різняться?

Альтанка - це легка крита будівля довільної архітектури, яку ніколи не склять.

Розмір альтанки

Один з найважливіших критеріїв при купівлі готової альтанки або її будівництві для конкретного саду. Ретельно продумайте заздалегідь, що вам потрібно. Буде дуже прикро, якщо через якийсь час ви раптом зрозумієте, що вона занадто мала для тих цілей, для яких ви її призначали. Площа звичайної альтанки становить від 5 до 20 кв.м. Якщо ви прагнете вільно розмістити під дахом вашого літнього будиночка стіл або стільці для чотирьох людей, те внутрішній діаметр споруди повинен бути не менше 2,5-2,8 м. Альтернативою стільцям може служити більш ощадлива лава по периметру або окружності альтанки. У цім випадку достатній діаметр 2,2 м. Чим менше сад, тим легшою й красивішою повинна бути конструкція, щоб альтанка не пригнічувала інші об'єкти саду.

Моделі альтанок

Вибір моделей надзвичайно великий. Павільйони й альтанки споруджують із дерева й кутого металу, каменю й цегли. Вони бувають круглими, шести- восьмигранними й навіть овальними, відкритими ажурними й закритими, романтично витонченими, щиро простими або, навпаки, супермодними. У стилі сільського будиночка, або вигадливих обрисів, немов тереми з російських казок, китайські пагоди, японські чайні будиночки. Так що для кожного стилю оформлення саду знайдеться підходяща модель. Дизайн і вартість на будь-який смак і гаманець.

 

Зараз можна придбати готові альтанки найрізноманітніших конструкцій. Цілий ряд україських фірм запропонують вам типові альтанки, конструкція підлоги в яких не вимагає бетонування під установку. Дах спроектований так, що витримує навіть значний сніжний покрив. Колір альтанки замовник вибирає по каталогу, у якому презентовано до двох тисяч відтінків.

 

Типові моделі альтанок у середньому коштують від $700. Але якщо замовлення нестандартн, що вимагає ретельної попередньої роботи із клієнтом, вартість його виконання, звичайно, збільшиться. Що можна вважати нестандартним замовленням? Наприклад, альтанку в китайському стилі, з дахом як у пагоди. Одна з фірм одержала замовлення на виготовлення альтанки для відокремленого відпочинку, розташованої посередині водойми й з'єднаної з берегом витонченим містком.

 

Обміркуйте, як ви мають намір використовувати свою "тиху заводь". Якщо збираєтеся проводити тут жаркий денний годинник або теплі вечори, то цілком достатньо буде моделі з повністю або наполовину відкритими стінами. Якщо ж прагнете мати справжній павільйон, який можна використовувати й у міжсезоння, прийдеться закрити його з усіх боків. Більші вікна створять відчуття, що ви перебуваєте в оточенні зелені. Гарна теплоізоляція й вбудоване опалення дозволять комфортно почувати себе тут і в прохолодні дні. Тут зручно працювати або проводити дозвілля за улюбленим заняттям, а при достатній площі можна навіть прийняти друзів або влаштувати дитяче свято, якщо погода раптом задумає зіграти з вами злий жарт.

Місце для розміщення альтанки

Після того як вибір зроблений, потрібно знайти оптимальне місце для розміщення альтанки або павільйону в саду. Тут можна відпочити від полуденної спеки, перечекати дощ, просто помилуватися своїм садом в атмосфері повної самоти. Тому її розташовують звичайно в тій частині саду, звідки відкривається найкращий вид на навколишню місцевість і самі мальовничі куточки.

Але й сам об'єкт вашої гордості повинен бути видний з будь-якої точки саду. Місце потрібно вибирати з таким розрахунками, щоб вона могла показати себе у всій вроді. Але не встановлюйте її на голому майданчику. Найбільш зручні місця в кутах ділянки, на межі садових зон, а також поруч із входом у сад або біля ставка. Павільйон добре буде виглядати і як продовження цегельної стінки або огорожі. Якщо передбачається влаштовувати в альтанці чаювання у великій компанії, то припускається її близькість до будинку.

Оформлення альтанки

Після того як будівля зведена, можна приступити до її оформлення. Важливо, щоб у вашої альтанки була гідна "оправа". ЗА старих часів садівники, облаштовуючи сад, придумували самі різноманітні розваги. Крім милування рослинами, відпочинок тут передбачав якусь інтригу, гру, яка звичайно не обходилася без сюрпризів, що чекали, що гуляє по садові. Перед його поглядом, наприклад, могла неждано стати повита виноградом альтанка, а в ній - кошик із квітами й плодами.

ОСТАННІМ часом ця гарна традиція повертається. Для альтанок і павільйонів підбирають гарні садові меблі, занавіски, покривають художнім розписом стіни й потовк. Різні елементи саду все частіше прикрашають вітражами й кутими виробами. Усе це надає саду особливе зачарування.

 

Але навіть найкрасивіші альтанки без кучерявих рослин виглядають незавершеними. Тому на додаток до садових споруджень фірми пропонують відповідний посадковий матеріал - клематисы, дівочий виноград, каприфоль. Найбільше романтично виглядають, зрозуміло, пишні лазячі троянди. Для павільйону на відкритім сонячнім місці прекрасною альтернативою може стати біло- або синьоквіткова гліцинія. Для пишного квіткового вбрання в кожному разі потрібна надійна опора. Слід пам'ятати, що це спорудження в першу чергу призначене для людей і лише в другу - для рослин. В альтанки повинна бути надійний дах, зате інші елементи конструкції можна використовувати для підтримки ліан. Між стовпами роблять трельяжні ґрати, а самі стовпи покривають сіткою або гачками.

Оточення альтанки теж повинне бути гідним. Поруч посадите, наприклад, великий привабливий кущ, оточите її трояндами й іншими квітами, поставте у входу рослини в горщиках або вазонах. Послідовно міняючи вигляд альтанки в різну пору року, рослини відбивають динаміку життя. Саме за це ми й любимо природу, яка щораз дарує нам нові враження. .

 

Пофарбований у ваш улюблений колір, зі смаком і фантазією декорований, садовий павільйон або альтанка набудуть індивідуальні риси й стануть місцем збору всіх членів родини з найперших теплих весняних днів.

Альтанка от уже кілька століть є найпоширенішим садовим елементом і в наші дні її лідерство серед малих архітектурних форм успішно триває. Перш ніж починати будівництво, добре б звернутися до професіоналів, які допоможуть зробити вибір і правильно визначити співвідношення всіх складових заміського володіння. Адже архітектурні спорудження повинні бути пропорційні будинку, гармонійно вписуватися в композицію ділянки.


Все про Баню (Лазню)

Будівництво Зрубів

Вікна та двері в бані
Теплоізоляція в бані
Чи доцільно будувати зруби взимку
Будівництво будинків і бань під ключ
Вибір місця при будівництві лазні
Дерев'яна купіль на гребені популярності
Підлоги в лазні
Полки, ослона, висвітлення в лазні
Про аромати в лазні
Лікувальні маски,рецепти трав'яного чаю в лазні
А як паритися в лазні?
Потовк або стеля у лазні
Сауна й діти. Як паритися в лазні з дітьми
Баня бані відмінність...
Віники. Види віників і характеристики
Заготовка віників. Секрети заготовки лазневих віників.
Масаж віником в лазні.
Про руську баню та банні веники.
Як паритися в фінській сауні?
Ручна рубка, що це таке
Матеріали для створення ставка або водойми
Какая кровля лучше для дома из сруба?
Почнемо з проекту
Обробка фасаду
Цегла лицювальна
Міфи про дерев'яне будівництво
Переваги ручного рубки дерев'яного будинку
Стругана колода - у чому її плюси?
Зимовий ліс і будівництво зрубів
Як утеплити дерев'яний будинок
Матеріал рубаних стін
Вікна - очі будинку. Який тип вікон підібрати
Види сходів для будинку
Ремонт та обробка кухні

 

Печі,

Загальні Статті

Усе про печі. Види печей
Холодні й гарячі лазневі печі. Лазневі
печі прямого й періодичного нагріву

Дров'яні печі для лазні або сауни
Камені для лазневих печей. Талькохлорит. Жадеїт і ін.
Димоходи для лазневих печей
Пекти Камін. І як визначити якість печі.
Ціна грубної роботи. Як побудувати пекти самому- поради
Мохи будівельний. Сфагнум і зозулін льон
Технологія будівництва зрубів будинків і лазні
Зборка зрубу на фундаменте
Будівництво альтанок
Вибір матеріалу для будівництва будинку
Із чого почати будівництво заміського будинку
Технологія будівництва опалубки
Будівництво руських бань і фінських саун
 

©2000 Всі права захищені "ЕкоБуд" Україна