строительство деревянных домов и бани
русукр
 
продаж будівельного моху
АР Крим-Севастополь, Вінницька-Вінниця, Волинська-Луцьк, Дніпропетровська-Дніпропетровськ, Донецька-Донецьк, Житомирська-Житомир, Закарпатська-Ужгород Запорізька-Запоріжжя Івано-Франківська-Івано-Франківськ Київська-Київ, Кіровоградська-Кіровоград, Луганська-Луганськ, Львівська-Львів, Миколаївська-Миколаїв, Одеська-Одеса, Полтавська-Полтава Рівненська-Рівне, Сумська- Суми Тернопільська-Тернопіль, Харківська-Харків, Херсонська-Херсон, Хмельницька- Хмельницький, Черкаська-Черкаси, Чернівецька- Чернівеці, Чернігівська-Чернігів-Україна

Будівництво будинків і бань під ключ у російських традиціях.


 

каменка

Ні задоволення більше, чим попаритися в лазеньці за містом: запах дерева, гаряча пара, мурашки по тілу після ряжки крижаної води: Однак, якщо ви неправильно побудували лазню, задоволення можна ґрунтовно зіпсувати. ПРО те, як уникнути помилок при будівництві бань і саун, ми й розповімо.
 

Почнемо із традиційної російської лазні, зовнішні стіни якої, як правило, зводяться із круглого лісу. Рекомендуються для цих цілей хвойні породи дерев - ялина, сосна, і про це знають всі. Однак далеко не всім відомо, що не будь-яка сосна підходить для будування лазні, тобто не всяке дерево виявиться в такій якості довговічним. Для лазень, які будуються в Ленінградській області, досвідчені фахівці рекомендують вибирати сосну або ялину з північного регіону, приміром , з Карелії. Це дерева ростуть у схожому кліматі, але повільніше, чим у нас, тому їх деревина більш щільна. Звідси низькі показники по вологості деревини; та й набирає вологу така колода теж меншою мірою . Ви, звичайно, можете замовити й південну сосну - більш пористу, але тоді не дивуйтеся, якщо через рік- інший нижній вінець вашої лазні почне гнити. Оптимальний діаметр колоди для лазні 20-25 сантиметрів: більш тонкі чреваті втратами тепла, товсті - громіздкі й незручні в монтажі.

Бажане також, щоб колоди заготовлювалися в зимовий період, коли в стовбурі мінімум вологи. Усі колоди для будівництва піддаються сушінню, а дуже вологі стовбури добре висушити важко. Крім того, треба стежити за тим, щоб на дереві не було багато "смоляних кишень", для чого потрібно брати колоди із середини деревного стовбура: комель і верхівка для будівлі лазні не годяться. Якщо всі ці умови дотримані, то стіни будуть пропускати менше тепла, що для лазні дуже важливо, а сама будова буде служити довго, не підгниваючи знизу й не перекошуючись.

 

Причиною перекосу може бути й фундамент. ЗАЛЕЖНО від характеру ґрунту він буває стовпчастий, що складаються із декількох бетонних або залізобетонних паль, встановлених нижче глибини промерзання (у середньому це 1,2 метра, тому фундамент звичайно роблять на глибину 1,5 метра). При цьому внизу необхідно зробити анкерну подушку. Якщо є необхідність, можна встановити стрічковий фундамент, який проходить по всьому периметру будови. Надійний і правильно встановлений фундамент - гарантія того, що ваша лазня простоїть довго, не вимагаючи перебудови.

Втім, не колодою єдиним жива лазня, тобто можна зробити її, наприклад, із бруса. Обійдеться це не дорожче, оскільки обробка колод з їхнім наступним припасуванням - справа трудомістка, а виходить, що вимагає витрат. У щитової лазні зовнішні стіни зводяться із сандвіч- панелей на каркасній основі. При цьому простір між двома ДСП або ЦСП заповнюється синтетичною мінеральною ватою, що дозволяє дуже добре втримувати тепло. Зовнішня й внутрішня обробки проводяться по розсуду власника. Поки такий варіант лазні не самий популярний, тому що незвичний, зате - найдешевший . Крім того, у цьому випадку ви заощаджуєте ще й на фундаменті: по-скільки стіни легені, досить буде встановити під них дешевий стовпчастий фундамент.


Внутрішня обробка лазні теж має свою специфіку. Як правило, для обшивки стін зсередини використовується осика, рідше - вільха й тополя. Для обробки саун застосовують ці ж породи, а ще - липа й кедр. Деревина всіх цих порід - вологостійка, мало піддана розщепленню й розколюванню, а також має низьку теплоємність, тобто не нагрівається при високій температурі. Крім того, ці породи практично не виливають смоли. Хоча багатьом їх запах і подобається, при нагріванні до високих температур смолисті породи виділяють ароматична речовина пинен, яке у великій концентрації приводить до токсичного отруєння, а виходить, може звести нанівець увесь оздоровчий ефект лазні. Для виготовлення полока, спинок і огороджень іноді використовують екзотичне африканське дерево абаши, на якім у сауні можна сидіти або лежати навіть при дуже високій температурі. Але дерево це досить дороге.

Немаловажною частиною лазні є каменка, яка в остаточному підсумку визначає, чи з'являться ті самі "мурашки" або ви зможете просто погрітися в лазні після прогулянки по морознім повітрю. Зараз на ринку пропонується чимало видів устаткування для лазні, тому нема рації виготовляти каменку самостійно або замовляти її. ЗАЛЕЖНО від обсягу парний можна підібрати каменку, наприклад, фінського виробництва: це надійне й зручне встаткування, що дозволяє створювати різні кліматичні режими. Якщо ваша піч буде електричної, то для саун невеликого розміру (обсяг парної до 10 кубічних метрів) розрахувати потужність печі нескладно: 1 кубічний метр обсягу - 1 кіловатів потужності.Пекти- Каменка може працювати й на природному газі, і на відміну від електричної установки вона більш економічна (адже газ - найдешевше паливо). А в порівнянні із дров'яною каменкою ви зможете скоротити час протоплювання, оскільки теплота згоряння природного газу вище, чим дров.

 

талькохлоридНаповнення каменки роблять різними матеріалами, часом тими, що валяються прямо під ногами. Популярний діабаз, який виколупують із бруківок при ремонті старих трамвайних шляхів, оскільки він добре тримає тепло. Однак при багаторазовім нагріванні- остиганні він тріскається й тому вимагає частої заміни. Оптимальним наповнювачем, як визнають і фахівці, і клієнти, є талькохлорид, який теж дуже добре тримає тепло, але при цьому стійкий до перепадів температури й не дає тріщин.

 

Як правило, звичайна російська лазня не має потреби в додатковій вентиляції - досить одного невеликого наскрізного отвору під стелею, щоб волога швидко випарувалася, а приміщення повністю просохнуло. Якщо стіни з дерева, то лазня "дихає" сама по собі, вона не настільки герметична, чому, допустимо, сауна, установлена усередині великого будинку, і не вимагає примусової вентиляції. Якщо ж парна працює більше двох годин, вона повинна бути оснащена вентиляцією з оборотом повітря 10-20 кубічних метрів на людину в годину.

Освітлення в парній не слід робити дуже яскравим: досить 25 ват, причому світильники повинні мати спеціальний клас захисту для вологих приміщень. Природнє освітлення завжди краще штучного, і чудово, якщо є можливість зробити вікно. Але розмахуватися не варто, щоб запобігти втратам тепла: звичайно вікна в лазні мають розмір приблизно 60 на 70 сантиметрів. 

Підлоги в лазні можна робити, які побажаєте. Але при цьому слід урахувати, що підлога із плитки в парній буде сильно нагріватися й ви не зможете ступати на нього босими ногами. А от для мийної кімнати плитка підійде: по-перше, там нижче температура, по-друге, дерев'яна підлога від достатку води може почати гнити. Стелі в лазні роблять "з секретом": до обробки вагонкою їх вистилають алюмінієвою фольгою, щоб зменшити тепловтрати (стіни рекомендується закривати фольгою наполовину).

ДО будівництва лазні на заміській ділянці не варто підходити легковажно. Бажане не займатися самодіяльністю, а довірити будівництво професіоналам, у крайньому випадку - потрібно одержати в них найдетальніші консультації. А роботу слід починати з докладного проекту. Спорудження фундаменту, поставка й сушіння деревини, саме будівництво - усі ці етапи треба погодити між собою, щоб оптимізувати процес і в остаточному підсумку дістати добротну лазню, так щоб "мурашки" по шкірі.


Все про Баню (Лазню)

Будівництво Зрубів

Вікна та двері в бані
Теплоізоляція в бані
Чи доцільно будувати зруби взимку
Будівництво будинків і бань під ключ
Вибір місця при будівництві лазні
Дерев'яна купіль на гребені популярності
Підлоги в лазні
Полки, ослона, висвітлення в лазні
Про аромати в лазні
Лікувальні маски,рецепти трав'яного чаю в лазні
А як паритися в лазні?
Потовк або стеля у лазні
Сауна й діти. Як паритися в лазні з дітьми
Баня бані відмінність...
Віники. Види віників і характеристики
Заготовка віників. Секрети заготовки лазневих віників.
Масаж віником в лазні.
Про руську баню та банні веники.
Як паритися в фінській сауні?
Ручна рубка, що це таке
Матеріали для створення ставка або водойми
Какая кровля лучше для дома из сруба?
Почнемо з проекту
Обробка фасаду
Цегла лицювальна
Міфи про дерев'яне будівництво
Переваги ручного рубки дерев'яного будинку
Стругана колода - у чому її плюси?
Зимовий ліс і будівництво зрубів
Як утеплити дерев'яний будинок
Матеріал рубаних стін
Вікна - очі будинку. Який тип вікон підібрати
Види сходів для будинку
Ремонт та обробка кухні

 

Печі,

Загальні Статті

Усе про печі. Види печей
Холодні й гарячі лазневі печі. Лазневі
печі прямого й періодичного нагріву

Дров'яні печі для лазні або сауни
Камені для лазневих печей. Талькохлорит. Жадеїт і ін.
Димоходи для лазневих печей
Пекти Камін. І як визначити якість печі.
Ціна грубної роботи. Як побудувати пекти самому- поради
Мохи будівельний. Сфагнум і зозулін льон
Технологія будівництва зрубів будинків і лазні
Зборка зрубу на фундаменте
Будівництво альтанок
Вибір матеріалу для будівництва будинку
Із чого почати будівництво заміського будинку
Технологія будівництва опалубки
Будівництво руських бань і фінських саун
 

©2000 Всі права захищені "ЕкоБуд" Україна