Якщо віник свіжий, їм паряться відразу, не запарюючи, тому що інакше він разкисне.Сухий віник слід спочатку вилучити на 10-20 хв у холодну, а потім на 1-3 хв у гарячу воду. Дуже сухий віник доводиться розпарювати довше - налити в таз окріп, вилучити в нього віник і закрити зверху іншим тазом. Або ще один спосіб: вмочити в таз із гарячою водою й на 1-3 сек покласти на камені в піч, обертаючи й потряхуючи, щоб він не обгорів. Повторити цю процедуру 2- 3 рази, і через 1-2 хв віник готовий.
"Котрий день паришся, той день не старишся".
Краще паритися вдвох, тому, кого "обробляють" віником, слід перебувати в положенні лежачи. Віник треба тримати руками в рукавицях, інакше долоні швидко покриваються водяними мозолями.
Паритися віником може не кожний. Це ціле мистецтво. Є дещо "золотих" правил, які потрібно дотримувати обов'язково.
1. Віник повинен бути вологим. Його потрібно періодично змочувати в теплій воді.
2. Рухи банщика повинні бути м'якими, віником треба лише злегка стосуватися тіла.
3. Якщо в паркий дуже пекуче (більш 60° С), махайте віником обережніше. Пара може сильно обпалити
шкіру.
Масаж віником підсилює кровообіг у шкірі й більш глибоких тканинах. Завдяки цьому відбувається перерозподіл крові, лімфи й межтканевої рідини по всім тілу. Будь-який віник виділяє фітонциди хвороботворні бактерії, що вбивають. Ефірні масла, що втримуються в листах і гілках, потрапляючи на шкіру, Поліпшують обмін речовин, перешкоджають передчасному старінню шкіри:
Паритися треба "по розумному", не мучачи один одного безглуздим биттям. Один партнер лягає на живіт, витягнувши руки уздовж тулуба, інший двома віниками спочатку здійснює поглажування - неквапливо провівши віником уздовж тіла до шиї й назад кілька раз. Якщо температура повітря дуже висока, віник не відривайте від тіла й не піднімайте нагору від стоп до голови й назад. У зворотному напрямку один віник повинен сковзати по одному боку, а інший - по іншім, потім по бічних частинах таза, стегнам і литконожним м'язам до стоп. Отже 2-3 рази.
Далі віники потрібно підняти нагору, захопити ними гаряче повітря, опустити на поперек і пригорнути рукою на 1-3 с. Це прийом називається компресом. Він особливо корисний при травмах, болі в м'язах після фізичного навантаження, радикуліті.
При болі в крижово-поперековій області рекомендується розтяжка, коли обидва віника кладуть на поперек і одночасно розлучають у сторони: один - до стіп, іншої - до потилиці. Аналогічні рухи проводять в області лопаток і колін.
Увесь комплекс повторюють 4-5 рази. При цьому слід звертати увагу на те, щоб віники пересувалися не по повітрю, а обов'язково торкалися тіла. Якщо в парильні температура повітря занадто висока й шкіра не витримує жари, віники слід пересувати повільно, не піднімаючи нагору. Печіння шкіри усувають віником, змоченим у прохолодній воді.
Ще одне прийом паріння - позтьогування. Виконують його швидкими позтьогуючими рухами кінцевою частиною віника. Спочатку по спині у всіх напрямках, потім попереку, тазові, стегнам, ікрам, стопам. Тривалість процедури позтьогування приблизно 1 хв. Закінчують це прийом поглажуванням, але швидше, чим спочатку. Далі напарник лягає на спину, і всі прийоми повторюються в тій же послідовності протягом 2 хв.
Похлестування - це більш сильне наступне прийом. Віник піднімають нагору, захоплюють їм гаряче повітря й роблять 2-3 похлестування по всіх частинах тіла, поєднуючи цю процедуру з компресом - при цьому віник піднімають нагору й, захоплюючи гаряче повітря, роблять 2-3 удару по тілу, знову піднімають і притискають до тіла 2-4 секунди - роблять компрес. Компрес особливо корисний при болях у м'язах, радикуліті, подагрі й деяких інших хворобах.
Ще один із прийомів - опахування - злегка змахуючи віником, тільки-но доторкайтеся до тіла, кілька раз пройдіть уздовж тіла від ніг до голови й назад з обох боків. При цьому відчувається приємний гарячий вітерець.
Якщо потрібно прогріти тіло сильніше, періодично піднімайте віник нагору, де температура повітря вище, і потряхуйте ім. Нагрітий віник притискайте на 2-3 секунди то до попереку, то до лопаток, то до стоп і колінним суглобам. Якщо на полку дуже гаряче, віник періодично остуджуйте, занурюючи у воду.
І, нарешті, фінал ширяння - розтирання, яке виконують у такий спосіб. Однією рукою віник беруть за ручку, а долонею іншої, злегка надавлюючи на листяну частину, розтирають поступово все тіло. Тулуб розтирають у всіх напрямках, кінцівці - уздовж.
Після розтирання сядьте, вставати після цього треба плавно й обережно - може бути запаморочення.
З легкою парою !
©2000 Всі права захищені "ЕкоБуд" Україна
|
|
|