Для термоізоляції стін, у простінках улаштовують теплоізоляційну прокладку, яка призначає для надійного захисту від проникнення більш холодного зовнішнього повітря в приміщення парильної. Ця прокладка не має безпосереднього контакту з гарячим повітрям, тому й матеріали застосовувані для цих цілей можна використовувати без остраху їх термічної агресивності.
Неорганічні теплоізоляційні матеріали більш довговічні, малогигроскопічні, не гниють, вогнестійкі, не ушкоджуються гризунами. Їх краще використовувати для утеплення будівельних конструкцій. В основному це мінеральна вата й виробу з неї - мати й м'які плити на синтетичному сполучному, тверді плити на бітумному й синтетичному сполучному; скляна вата й виробу з неї - мати на формальдегідній смолі, прошивні, плити на формальдегідній смолі; виробу з перліту - стеклоперлит, гипсоперлит, перлитобетон і ін.
Теплоізоляційні матеріали на основі органічної сировини виготовляються з відходів деревообробки, торфу й очерету у вигляді деревинно-волокнистих, древево-стружкових, торф'яних і комишитових плит різних розмірів і призначення. ДО таких матеріалів відносять також плити типу кострамит, арболит, фіброліт, що виготовляються із соломи, багаття льону й відходів деревообробки із присадкою вогнезахитнозвязуючими сполуками, обклеєні тонким картоном або щільним папером.
Теплоізоляційні матеріали на основі пластичних мас ділять на три групи: ніздрюваті й пінисті (пінопласти); пористі (поропласты); стільникові (стільникопласти). У цих матеріалів низька об'ємна маса, високі теплоізоляційні властивості, стійкість до дії вологи.
З пінопластів застосовують пінополістирол марок ПС-1 і ПС-4, пінополівінілхлорид марок ПВХ і ПХ, пінополіуретан марки ПУ-101, пінопласти на основі фенолформальдегідних смол, пенфенолпласти марок ФФ, ФК,ФКС і поропласты мипор, МФП, стільникопласти, виготовлені склеюванням гофрованих аркушів паперу, фольги, бавовняної тканини, просочених полімерами.
Для теплоізоляції стін і стель застосовують тверді й напівжорсткі мати й плити з мінеральної й скляної вати, які закріплюють у порожнині каркаса притискними дерев'яними перемичками. Деревинно-волокнисті й дерево-стружкові плити в комбінації з мінераловатними плитами й пінополістиролом використовують для внутрішнього облицювання роздягальної. Для обробки парильної такі плити непридатні через легку займистість і гігроскопічності.
Теплоізоляцію з комишитових і фібролітових плит застосовують у тих районах, де розрахункова температура зовнішнього повітря не нижче -17°С. Ці плити недорогі й мають високі теплоізоляційні властивості: каркасна стіна з утеплювачем з камишу товщиною 10 см рівновелика по теплофізичних властивостях стіні із суцільної цегельної кладки товщиною 51 см. При обробці вогнестійким матеріалом, вона важкозгораєма, а при надійному захисті від зволоження не заражається грибами.
Для теплоізоляції може бути використана деревна тріска, стружки або ошурки, змочені розчинами цементу, вапна або гіпсу, вони служать гарним утеплювачем стін і стелі.
©2000 Всі права захищені "ЕкоБуд" Україна
|
|
|