строительство деревянных домов и бани
русукр
 
продаж будівельного моху
АР Крим-Севастополь, Вінницька-Вінниця, Волинська-Луцьк, Дніпропетровська-Дніпропетровськ, Донецька-Донецьк, Житомирська-Житомир, Закарпатська-Ужгород Запорізька-Запоріжжя Івано-Франківська-Івано-Франківськ Київська-Київ, Кіровоградська-Кіровоград, Луганська-Луганськ, Львівська-Львів, Миколаївська-Миколаїв, Одеська-Одеса, Полтавська-Полтава Рівненська-Рівне, Сумська- Суми Тернопільська-Тернопіль, Харківська-Харків, Херсонська-Херсон, Хмельницька- Хмельницький, Черкаська-Черкаси, Чернівецька- Чернівеці, Чернігівська-Чернігів-Україна

Матеріали для створення ставка або водойми.


Якщо ви вже визначилися з розміром і місцем знаходження вашої водойми, що випливає етапом після складання зрубу випливає вибір матеріалу для своєї водойми. Для створення водойми використовуйте матеріали, спеціально призначені для цих цілей, тоді ви зможете населити його рослинами й рибою. Існують гнучкі ізоляційні покриття й тверді форми (дані матеріали не токсичні). Між собою вони відрізняються терміном служби, технологією установки (укладання) і подальшої експлуатації

 

пруд из полиэтиленаСтавки з поліетилену призначені для створення декоративної водойми невеликого розміру й обсягу (130 - 900л), при цьому ємності на 600-900 літрів бувають в основному витягнутої форми. Тверді форми із пластмаси легко встановлюються, стійкі до шкідливого впливу ультрафіолетових променів і негативних температур. Термін служби таких ставків більш 10 років, але потрібно пам'ятати, що при ушкодженні стінок або дна (наприклад, при транспортуванні або установці) надійно заклеїти тріщину вже не вдасться. Випускають такі ставки відомі світові виробники (Німеччина) і деякі інші. На ринку зараз в основному представлені ставки вітчизняних виробників (Селигер, Скіф), виготовлені по зразках імпортних і з такого ж матеріалу, за ціною трохи дешевше. ДО недоліків можна віднести нерівномірну товщину стінок. Перші з російських ставків витримали вже кілька зимівель.

пруд из стеклопластикаСтавки зі склопластику з'явилися відносно недавно, хоча сам матеріал відомий давно. Завдяки своїй міцності, довговічності й гнучкої технології виробництва, склопластикові композитні матеріали давно знайшли застосування в різних областях техніки й промисловості. Корпуса човнів, деталі автомобілів, різні спорудження в аквапарках (штучні скелі, гірки), величезна різноманітність сувенірної й декоративної продукції - от далеко не повний перелік сфер, де склопластик практично незамінний. Звичайно, було- би дивно, якщо- би виробники твердих форм для ставків не звернули свою увагу на цей матеріал.

Ставки зі склопластику коштують дорожче, чим із традиційного поліетилену, але термін служби таких форм не менш 30 років, і, на відміну від поліетиленової форми - склопластикову можна ремонтувати (при цьому строк її служби не зменшується). Вони більш стійкі до шкідливого впливу ультрафіолетових променів і негативних температур. Гідністю склопластикових ставків є також можливість їх виготовлення різних квітів (зелений, коричневий, чорний). Найголовніша приваблива особливість таких ставків, на наш погляд, - можливість нанесення на краї міцного декоративного покриття із природних матеріалів, що знімає проблему маскування бортів ставка. Таке покриття, нанесене в процесі виробництва, не обсипає, не вигорає на сонце й дозволяє легко вписати ставок у навколишній ландшафт.

Технологія установки таких ставків не відрізняється від звичайної, багато раз описаної в різній літературі. Тільки потрібно мати на увазі, що зустрічаються ставки зі склопластику й великого розміру (до 6000 л). Споконвічно такі ставки розроблялися й продавалися в Європі, де значно більш м'які, теплі зими, і промерзання практично виключене. У зв'язку із цим, і вимоги дотримання технології не так важливі, як в умовах нашої середньої смуги.


Дійсно, дуже важко без відповідного досвіду добитися дотримання технології, повного (без порожнеч) заповнення піском простору між стінками котловану й ставком. Адже головною умовою успішної зимівлі ставка є його споконвічно правильна установка. Представте, що, вийнявши 4-6 кубометрів ґрунту з котловану непростої форми, Вам має бути ще за рівнем установити величезну "калошу", а потім дуже ретельно засипати простір, що залишився, піском, проливаючи його водою й трамбуючи, одночасно стежачи за горизонтальністю поверхні ставка. На таку непросту справу може не вистачити ні сил, ні часу, ні, найчастіше, терпіння. Спроба спростити або прискорити процес установки, швидше за все, приведе до появи проблем, тобто при несприятливому збігу обставин, такий ставок може просто лопнути.

Якщо для виконання цього завдання залучити професіоналів, то ціна роботи фахівців виявиться порівнянна із ціною ставка, тобто губиться основна перевага твердих форм - простота й дешевина установки. При установці порівняно невеликих ставків, проблем при їхньому монтажі значно менше, це під силу навіть початківцеві. Тому, для будівництва водойм площею більш 5-6 кв.м. рекомендується використовувати гнучкі гідроізоляційні покриття.

Плівка із ПВХ - гідність даного матеріалу в тому, що з його допомогою можна створити водойма будь-якої форми й великого розміру. Враховуючи глибину й розмір, майбутнього ставка, виберіть товщину плівки. Для ставків площею менш 15 кв.м. і глибиною не більш 0,7 м використовуйте плівку товщиною 0,5 мм. Для водойм більшою площею й глибиною до 1,5 м використовуйте плівку товщиною 1 мм. Плівка ПВХ стійка до шкідливого впливу ультрафіолетових променів і негативних температур. Існують спеціальні клеї для ремонту плівки ПВХ і склеювання шматків між собою. Термін служби такої плівки - не менш 10 років. При розрахунках намагайтеся враховувати стандартні розміри плівки ПВХ: ширина рулону 4, 6 і 8 метрів, довжина 20-25 метрів (у деяких випадках простіше небагато змінити розмір або форму водойми, чим склеювати кілька шматків).

Бутилкаучуковая плёнкаБутилокаучукова гума (EPDM мембрана) - цей матеріал має ті ж гідності, що й ПВХ, але він набагато міцніше й надійніше. Разом з тим він досить пластичний, добре розтягується в усі сторони (по суті, це та ж гума), легко укладається в будь-який час року незалежно від температури навколишнього середовища. Ідеально підходить для створення водойм великого розміру, з великою глибиною й на кам'янистих ділянках (звичайно, із цього матеріалу можна робити й маленькі ставочки). Термін служби Бутилокаучукова гуми 10-30 років (залежно від умов експлуатації), її можна склеювати й ремонтувати за допомогою спеціальних стрічок і клеїв. Імпортна EPDM мембрана (виробництво Firestone, США) коштує дорожче плівки ПВХ, але зараз з'явилися вітчизняні аналоги, які коштують значно дешевше. Полотна вітчизняного каучуку склеєні в заводських умовах зі смуг шириною 1 метр. Це погіршує зовнішній вигляд полотна, але врахуйте, що після укладання плівки й заповнення ставка водою, Ви не побачите її найближчі 10 років.

Застосовуються три способи склейки таких смуг:


1.так званий "холодний", де метрові смуги просто склеюють за допомогою клею
2.з'єднання за допомогою кліючої стрічки
3.з'єднання смуг за допомогою мастики з подальшою гарячою вулканізацією.

Міцність шва в перших двох способах викликає цілком обґрунтовані сумніви, тоді як при гарячій вулканізації шов виходить міцніше самої плівки

Бутилокаучукова гума випускається в рулонах шириною 4,5 ; 6,1 ; 9,15 ;12,20 і 15,25 м Слід мати у виді, що незважаючи на високу міцність, плівка не застрахована від ушкоджень. Небезпеку можуть представляти гризуни, гострі камені в ґрунті, коріння рослин і т.д. Яке б гнучке ізоляційне покриття ви не вибрали, найкраще захистити його за допомогою нетканого матеріалу (геотекстиля), який не гниє в землі й захищає ізоляційне покриття від ушкоджень. У якості матеріалу, що підстилає, також використовують пісок. Він підходить для покриття дна водойми, але не годиться для покриття крутих стінок і будь-яких гострих кутів, звідки швидко скачується. Подібно ізоляційн покриття, що підстилають, мають різну товщину. Оптимально використовувати геотекстиль щільністю 350 г/кв.м.

У цьому матеріалі ми постаралися розповісти те, що знаємо про матеріали для будівництва ставка. Вибір за Вами. Удачі !


Все про Баню (Лазню)

Будівництво Зрубів

Вікна та двері в бані
Теплоізоляція в бані
Чи доцільно будувати зруби взимку
Будівництво будинків і бань під ключ
Вибір місця при будівництві лазні
Дерев'яна купіль на гребені популярності
Підлоги в лазні
Полки, ослона, висвітлення в лазні
Про аромати в лазні
Лікувальні маски,рецепти трав'яного чаю в лазні
А як паритися в лазні?
Потовк або стеля у лазні
Сауна й діти. Як паритися в лазні з дітьми
Баня бані відмінність...
Віники. Види віників і характеристики
Заготовка віників. Секрети заготовки лазневих віників.
Масаж віником в лазні.
Про руську баню та банні веники.
Як паритися в фінській сауні?
Ручна рубка, що це таке
Матеріали для створення ставка або водойми
Какая кровля лучше для дома из сруба?
Почнемо з проекту
Обробка фасаду
Цегла лицювальна
Міфи про дерев'яне будівництво
Переваги ручного рубки дерев'яного будинку
Стругана колода - у чому її плюси?
Зимовий ліс і будівництво зрубів
Як утеплити дерев'яний будинок
Матеріал рубаних стін
Вікна - очі будинку. Який тип вікон підібрати
Види сходів для будинку
Ремонт та обробка кухні

 

Печі,

Загальні Статті

Усе про печі. Види печей
Холодні й гарячі лазневі печі. Лазневі
печі прямого й періодичного нагріву

Дров'яні печі для лазні або сауни
Камені для лазневих печей. Талькохлорит. Жадеїт і ін.
Димоходи для лазневих печей
Пекти Камін. І як визначити якість печі.
Ціна грубної роботи. Як побудувати пекти самому- поради
Мохи будівельний. Сфагнум і зозулін льон
Технологія будівництва зрубів будинків і лазні
Зборка зрубу на фундаменте
Будівництво альтанок
Вибір матеріалу для будівництва будинку
Із чого почати будівництво заміського будинку
Технологія будівництва опалубки
Будівництво руських бань і фінських саун
 

©2000 Всі права захищені "ЕкоБуд" Україна