строительство деревянных домов и бани
русукр
 
продаж будівельного моху
АР Крим-Севастополь, Вінницька-Вінниця, Волинська-Луцьк, Дніпропетровська-Дніпропетровськ, Донецька-Донецьк, Житомирська-Житомир, Закарпатська-Ужгород Запорізька-Запоріжжя Івано-Франківська-Івано-Франківськ Київська-Київ, Кіровоградська-Кіровоград, Луганська-Луганськ, Львівська-Львів, Миколаївська-Миколаїв, Одеська-Одеса, Полтавська-Полтава Рівненська-Рівне, Сумська- Суми Тернопільська-Тернопіль, Харківська-Харків, Херсонська-Херсон, Хмельницька- Хмельницький, Черкаська-Черкаси, Чернівецька- Чернівеці, Чернігівська-Чернігів-Україна

Все про печі та їх види-Шведка, Голандка, Російська Піч, Лазнева Піч, Барбекю.


 печь

Які бувають печі? Дуже часто буває, що замовник не уявляють собі точно, яке саме виріб він прагне одержати, а вже плутанина в назвах існує майже завжди. Наприклад просять побудувати "голландку", починаєш запитувати докладніше, виявляється, що із плитою. Так адже це вже "шведка" виходить. І подібних прикладів можна привести безліч.

На початку буде зовсім незайвим розповісти про класифікацію печей. У першу чергу слід розділити цегельні й металеві печі. Ми будемо говорити тільки цегельних. Металеві печі можуть бути й гарні в деяких випадках, але якщо мова йде про будівництво житла, то орієнтуватися на них не варт. У першу чергу тому, що таке опалення шкідливе для здоров'я. По існуючих гігієнічних нормах температура поверхні нагрівальних приладів не повинна перевищувати 70°С. Справа в тому, що при більш високих температурах відбувається пригоряння пилу, що втримується в повітрі, з виділенням шкідливих речовин. Напевно багатьом доводилося відчувати в приміщеннях з буржуйками запах "горілого металу", або, принаймні , чути вираження "піч випалює кисень". Цей самий неприємний захід і є продуктом сухої перегонки пилу. Зараз чомусь про це забули, хоча ще наприкінці 19 - початку 20 століття це питання було з'ясовано. Тоді, як і зараз, у моду стали входити заморські металеві грубки. Гарне лиття, нікельовані ручки, витончені ножки… Давайте більш прислухатися до вітчизняного досвіду, адже саме в нашій країні самі багаті традиції грубної справи. Отже цегельні печі бувають:

Опалювальні. Як випливає из назви вони призначені тільки для опалення приміщень. До них, зокрема , відноситься й вищезгадана "голландка". У складеному лексиконі пічників "голландка" це невелика прямокутна опалювальна піч. Сама назва з'явилася в 17 столітті, колись печі облицьовувалися кахлями, а останні завозилися з Голландії.

Опалювально-варильні. Призначені як для опалення, так і для готування їжі. Якщо піч має плиту й духова шафу, то її часто називають "шведкою". Етимологія терміна точно не відома. Зустрічається думка, що при
Петру І-ому полонені шведи влаштували мануфактуру по виробництві кахлів, звідси й назва.

Російські. Або інакше - духові печі. У принципі вони теж відносяться до опалювально-варильних, але за безлічі своїх можливостей це воістину унікальний апарат. На жаль безліч наших співгромадян, в основному молодого покоління, не мають поняття про те, що це за штука. Вона для них з тієї ж серії, що й постоли. Усім дуже рекомендую довідатися про російської печі побільше.

 

печьЛазневі печі. Це предмет для окремої бесіди. Коротенько скажу, що справжня лазнева піч для руської (так сказати класичної) бані повинна створювати температуру в парильні 60-80°С. Камені повинні перебуввти всередині печі, за дверкою, і розпікатися докрасна. Для цього їх нагрівання повинно бути прямим (тобто полум'я проходить через камені). Лазнева піч працює в умовах підвищених теплових навантажень, тому являє собою складний і дорогий виріб.

Каміни. Ах, каміни…скільки вже сказано про них. Камін зараз дуже популярний. Деякі майстри займаються тільки камінами. Так що майстри, цілі фірми й творчі колективи. Докладніше можна поговорити про каміни після, а з позиції класифікації я б розділив їх на два класи. Справжні й імітації. Справжній камін - це відкритий цегельний камін. Навіть якщо він без додаткової обробки й складний із простої цегли, він однаково справжній. До імітацій віднесемо всілякі імпортні коминкові вставки (назва саме за себе говорить- не камін, а вставка) та інші зборно- блокові вироби. Потенційним замовникам раджу зрозуміти, що це - дорогий "ширпотреб", щоб там не писалося у кольорових рекламних буклетах.

От такі, власне кажучи, і бувають печі. Є ще печі спеціального призначення, а так само конструкції, що поєднують перераховані вище типи, наприклад печі з каміном.

Якщо ми звернемося до сільського побуту, то піч як була предметом необхідності, так і залишилася. Також ібарбекю на дачах небагатих городян вона не змінила своїх функцій.

 

Але останнім часом з'явилися такі поняття як котедж або елітне житло. Опалення в такому житлі по більшій частині центральне. Так що піч (камін) більш є предметом дизайну інтер'єру й виражає ідею сімейного вогнища. Це, звичайно, висуває особливі вимоги до її зовнішнього вигляду. Найчастіше якість обробки важливіше теплотехнічних характеристик. Сучасний ринок представляє неймовірні можливості для цього, одні тільки керамічні плитки чого коштують. Гладкі, рельєфні, під дикий камінь, різних розцвічень.

До деяких інтер'єрів дуже пасують печі одягнені кахлями. Але це, повинен замітити, товар штучний, і тому досить дорогий. В Україні є декілька майстерень виробляючих кахлі. Розпис кахлів проводиться вручну, тому вартість облицювання досягає декількох сотень доларів за квадратний метр. Грамотно облицювати пекти кахлями теж справа не проста й трудомістка, потрібний майстер високої кваліфікації.

Неодмінним атрибутом нового заміського житла є камін. Також користуються попитом останнім часом так звані печі - барбекю. По простому - це мангал, стаціонарна шашличниця. Тут теж простір для дизайнерів і обробників. Що стосується особисто мене, то мені ближче вироби, виконані в цеглі - просто, надійно, натурально й порівняно недорого.


Все про Баню (Лазню)

Будівництво Зрубів

Вікна та двері в бані
Теплоізоляція в бані
Чи доцільно будувати зруби взимку
Будівництво будинків і бань під ключ
Вибір місця при будівництві лазні
Дерев'яна купіль на гребені популярності
Підлоги в лазні
Полки, ослона, висвітлення в лазні
Про аромати в лазні
Лікувальні маски,рецепти трав'яного чаю в лазні
А як паритися в лазні?
Потовк або стеля у лазні
Сауна й діти. Як паритися в лазні з дітьми
Баня бані відмінність...
Віники. Види віників і характеристики
Заготовка віників. Секрети заготовки лазневих віників.
Масаж віником в лазні.
Про руську баню та банні веники.
Як паритися в фінській сауні?
Ручна рубка, що це таке
Матеріали для створення ставка або водойми
Какая кровля лучше для дома из сруба?
Почнемо з проекту
Обробка фасаду
Цегла лицювальна
Міфи про дерев'яне будівництво
Переваги ручного рубки дерев'яного будинку
Стругана колода - у чому її плюси?
Зимовий ліс і будівництво зрубів
Як утеплити дерев'яний будинок
Матеріал рубаних стін
Вікна - очі будинку. Який тип вікон підібрати
Види сходів для будинку
Ремонт та обробка кухні

 

Печі,

Загальні Статті

Усе про печі. Види печей
Холодні й гарячі лазневі печі. Лазневі
печі прямого й періодичного нагріву

Дров'яні печі для лазні або сауни
Камені для лазневих печей. Талькохлорит. Жадеїт і ін.
Димоходи для лазневих печей
Пекти Камін. І як визначити якість печі.
Ціна грубної роботи. Як побудувати пекти самому- поради
Мохи будівельний. Сфагнум і зозулін льон
Технологія будівництва зрубів будинків і лазні
Зборка зрубу на фундаменте
Будівництво альтанок
Вибір матеріалу для будівництва будинку
Із чого почати будівництво заміського будинку
Технологія будівництва опалубки
Будівництво руських бань і фінських саун
 

©2000 Всі права захищені "ЕкоБуд" Україна