строительство деревянных домов и бани
русукр
 
продаж будівельного моху
АР Крим-Севастополь, Вінницька-Вінниця, Волинська-Луцьк, Дніпропетровська-Дніпропетровськ, Донецька-Донецьк, Житомирська-Житомир, Закарпатська-Ужгород Запорізька-Запоріжжя Івано-Франківська-Івано-Франківськ Київська-Київ, Кіровоградська-Кіровоград, Луганська-Луганськ, Львівська-Львів, Миколаївська-Миколаїв, Одеська-Одеса, Полтавська-Полтава Рівненська-Рівне, Сумська- Суми Тернопільська-Тернопіль, Харківська-Харків, Херсонська-Херсон, Хмельницька- Хмельницький, Черкаська-Черкаси, Чернівецька- Чернівеці, Чернігівська-Чернігів-Україна

Вікна і дверей для лазні. Які краще вибрати вікна та двері у лазню.


Для кращого збереження тепла вікна лазні роблять подвійними. У зв'язку із цим слід застосовувати роздільні плетіння з відстанню між фрамугами не менш 100 мм. У холодний період року по контуру розміщають ущільнювальні прокладки. У місцевості з теплим кліматом подвійні вікна робити не обов'язково, але важливо, щоб рами закривалися щільно, і в щілині не йшло тепло. Розміри вікон можуть бути від 30х40 см. до 60х80 см. Площа їх ухвалюється з таким розрахунками, щоб полки добре висвітлювалися, але разом з тим не погіршувався тепловий режим. У лазні температура повітря підвищується від підлоги до стелі. Для запобігання більших втрат тепла вікно бажане влаштовувати якнайнижче - на відстані 60...70 см від підлоги, його довгу сторону розташовують паралельно підлоги.

Зменшити тепловтрати через вікна на 30...35% і поліпшити мікроклімат в опалювальних приміщеннях можна, застосувавши потрійну осклянілість замість подвійного.

Потрійна осклянілість може бути зроблене додатково на існуючих плетіннях. У вікнах зі спареним, а також з роздільними преплетами його установка здійснюється за допомогою додаткової стулки, виконуваної з дерев'яних брусків і двох приладів- фіксаторів. Герметизація щілини між рамою й додатковою стулкою досягається за допомогою еластичної, наприклад, пінополіуретанової прокладки, що наклеюється на бруски додаткової стулки, що й притискається гвинтовими стяжками.

Тепловтрати через вікна можна зменшити за допомогою прозорої поліетиленової плівки, яку кріплять із внутрішньої сторони на поверхню рами так, щоб утворювалася між склом і плівкою повітряний прошарок. Для кріплення використовують липку стрічку. При цьому прозорою плівкою закривають частина стулок плетіння.

Кращі результати дає замазка зазорів пастою. Для виготовлення її застосовують крейда й клей для шпалер. Компоненти змішують у пропорції 1:1, потім розлучають водою до густоти замазки. Біла паста майже не помітна, її надлишки добре знімаються ганчіркою. Застосовують також замазку, що полягає з будівельного гіпсу (алебастру) і мела гіпсу, що трохи сповільнює схоплювання. На дві частини гіпсу беруть частина крейди й небагато води. Ця замазка ефективна для аварійного закладення щілин, що знову утворювалися, або якщо ущільнення треба виконати в короткий строк. Навесні досить відкрити рами й висохла замазка обсипає.

Вікна всіх типів можна обладнати постійно діючим утеплювачем. У стулках або коробках пропилюють паз. У нього закладають смугу з губчатої гуми або м'яку гумову трубку. У рамах, що згвинчуються, таким же способом ущільнюють щілини між стулками.

Для утеплення приміщень лазні доцільно використовувати на вікнах зовнішні ставні, що закриваються на засувку.

Двері парильних звичайно роблять каркасні з паровою ізоляцією, що й утеплює заповнювачем з мінеральної вати або повсті. Розміри дверей 70x170 см. Каркас обшивають по обидва боки струганими, щільно підігнаними дошками. Двері підганяють до дверної коробки, зазори ущільнюють повстяними або поролоновими прокладками.

Для зменшення припливу холодного повітря поріг у парильну влаштовують висотою 100...250 мм. Щілини між дверми й косяками ущільнюють гумовою трубкою, яку прибивають до косяків дрібними цвяхами по всьому периметру. Якщо щілина велика, одну трубку прибивають до косяків, а іншу до дверей. Для захисту проти влучення зовнішнього повітря в парильну, особливо при низьких температурах, можна прибудувати тамбур. При цьому бажане виключити одночасне відкривання двох дверей.


Все про Баню (Лазню)

Будівництво Зрубів

Вікна та двері в бані
Теплоізоляція в бані
Чи доцільно будувати зруби взимку
Будівництво будинків і бань під ключ
Вибір місця при будівництві лазні
Дерев'яна купіль на гребені популярності
Підлоги в лазні
Полки, ослона, висвітлення в лазні
Про аромати в лазні
Лікувальні маски,рецепти трав'яного чаю в лазні
А як паритися в лазні?
Потовк або стеля у лазні
Сауна й діти. Як паритися в лазні з дітьми
Баня бані відмінність...
Віники. Види віників і характеристики
Заготовка віників. Секрети заготовки лазневих віників.
Масаж віником в лазні.
Про руську баню та банні веники.
Як паритися в фінській сауні?
Ручна рубка, що це таке
Матеріали для створення ставка або водойми
Какая кровля лучше для дома из сруба?
Почнемо з проекту
Обробка фасаду
Цегла лицювальна
Міфи про дерев'яне будівництво
Переваги ручного рубки дерев'яного будинку
Стругана колода - у чому її плюси?
Зимовий ліс і будівництво зрубів
Як утеплити дерев'яний будинок
Матеріал рубаних стін
Вікна - очі будинку. Який тип вікон підібрати
Види сходів для будинку
Ремонт та обробка кухні

 

Печі,

Загальні Статті

Усе про печі. Види печей
Холодні й гарячі лазневі печі. Лазневі
печі прямого й періодичного нагріву

Дров'яні печі для лазні або сауни
Камені для лазневих печей. Талькохлорит. Жадеїт і ін.
Димоходи для лазневих печей
Пекти Камін. І як визначити якість печі.
Ціна грубної роботи. Як побудувати пекти самому- поради
Мохи будівельний. Сфагнум і зозулін льон
Технологія будівництва зрубів будинків і лазні
Зборка зрубу на фундаменте
Будівництво альтанок
Вибір матеріалу для будівництва будинку
Із чого почати будівництво заміського будинку
Технологія будівництва опалубки
Будівництво руських бань і фінських саун
 

©2000 Всі права захищені "ЕкоБуд" Україна