строительство деревянных домов и бани
русукр
 
продаж будівельного моху
АР Крим-Севастополь, Вінницька-Вінниця, Волинська-Луцьк, Дніпропетровська-Дніпропетровськ, Донецька-Донецьк, Житомирська-Житомир, Закарпатська-Ужгород Запорізька-Запоріжжя Івано-Франківська-Івано-Франківськ Київська-Київ, Кіровоградська-Кіровоград, Луганська-Луганськ, Львівська-Львів, Миколаївська-Миколаїв, Одеська-Одеса, Полтавська-Полтава Рівненська-Рівне, Сумська- Суми Тернопільська-Тернопіль, Харківська-Харків, Херсонська-Херсон, Хмельницька- Хмельницький, Черкаська-Черкаси, Чернівецька- Чернівеці, Чернігівська-Чернігів-Україна

Заміський будинок


сруб домаЗаміський будинок - річ необов'язкова, однак городяни, що навіть живуть в упорядкованих квартирах, рано або пізно починають утомлюватися від суєти мегаполіса й випробовувати солодке томління по пестливим око й душу зеленим просторам, ароматному свіжому вітерцю за вікном так неспішній задушевній бесіді в комелька: Словом, потрібний "будиночок у селі". І відразу виникає питання - будувати або купити готовий?

Звичайно, розумно спочатку подивитися, що пропонується на ринку готового житла (тим більше що виїзд за місто на перегляд можна перетворити в приємний захід на свіжім повітрі).

Однак не виключене, що після напівдюжини переглядів виявиться, що готового об'єкта, який би сподобався всім членам "прийомної комісії", просто немає. Або місце не подобається, або від міста занадто далеко, або сам будинок незручний, або все подобається, але занадто дорого. Це й не дивно, адже ринок заміської нерухомості зовсім ще юний у порівнянні з міським квартирним ринком, що зробили потужний ривок ще наприкінці 80- х.

Вихід один - здобувати ділянка в гарнім місці й затівати будівництво. І от отут- те все й починається: Як правило, щасливий власник нової ділянки насамперед звертається в будівельну компанію - щоб зрозуміти, за які гроші й у які строки можна побудувати будинок, про який він мріє.

Діалог з будівельниками, що коротенько з'ясовують, що саме вам треба, закінчується більш-менш прийнятними цифрами: 300-500 доларів за квадратний метр "під ключ" - і через п'ять- шість місяців можна святкувати новосілля. Ви прикидаєте, що гарненький будиночок квадратів етак в 150 обійдеться максимум в 75 тисяч доларів, півроку очікування вас не лякають, і ви вносите аванс 20-30 відсотків.

Будівельники вас не обманюють! Вони дійсно здають вам будинок у застережений строк і за встановлену суму. Одне лихо - будинок вам категорично не подобається. З тим же успіхом ви могли б купити один з тих готових, що дивилися спочатку, та ще заощадити на придбанні ділянки:

Такий сценарій реалізується тільки при сприятливому збігу обставин. А частіше положення збільшується тим, що первісний кошторис збільшується в кілька раз через те, що багато чого не було передбачено відразу. Ну й, звичайно, погодні умови й недосконалість керування роботами теж внесуть свій внесок: строки поповзуть, і ви одержите непотрібну вам дорогу річ, та ще не як домовлялися - через півроку, а через півтора- два:

Так що ж все-таки необхідно для втілення мрії? Відповідь проста й банальний - бюджет, Генплан і Проект. Останні два слова неспроста написані з великої букви. Адже "правильні" генплан і проект дорого коштують, забирають багато часу на розробку й дуже солідно виглядають (у сукупності ці документи повинні важити не менш кілограма).

Що стосується бюджету, те насамперед необхідно встановити одну цифру на весь проект "Заміське щастя", за яку ви не "перевалите", незважаючи ні на які спокуси. Це вбереже вас від розчарувань, тому що в такій справі, як облаштованість своєї садиби, можна нафантазувати на багато мільйонів доларів.

От і виходить, що першою адресою після придбання ділянки повинна бути не будівельна компанія, а архітектурна майстерня.

Там ви в першу чергу почуєте такі ключові словосполучення, як топографічна зйомка, висновок про гідрогеологічні умови, технічні умови на електропостачання й, до речі, дозвіл на будівництво (помилково думати, що ви маєте право без дозволу влади будувати на своїй землі всі що завгодно).

З архітектором ви розв'яжете, де на ділянці буде розташовуватися ваш будинок і такі необхідні будівлі, як гараж або навіс для автомобілів, приміщення для зберігання велосипедів, лиж, лопат, снігоходів, човнових моторів і т.д. У цей же період вирішиться доля дитячого майданчика, а також гриль- альтанки й лазні. Ви не забудете вказати, де буде проходити локальна каналізація, - так, щоб вона не виявилася на очах, але до неї міг під'їхати асенізатор з десятиметровим шлангом. Визначитеся ви й зі шпарою, і з місцем підводки електричного кабелю. Потім ви детально обговорите, яким бути забору, де і яке виконати мощення, як розгалузиться мережа доріжок, де розкинуться газони й клумб, а де - невеликий симпатичний городик.

І в підсумку народиться Генплан. Після того як він буде погоджений з усіма членами родини, ви його затвердите й перейдете до проектування будинку й усіх будівель.

Почати випливає з визначення кількості спалень у будинку. Звичайно у всіх мешканців будинку багато одягу, який необхідно кудись складати, тому прийде вибирати між вбудованими гардеробними й шафами, для яких треба передбачити місце.

Багато уваги заслуговує зона кухні, їдальні й вітальні, де ви будете проводити більшу частину часу, поки пильнуєте. Якщо дозволяє бюджет, доречно подбати про приміщення для домашнього кінотеатру, сауни й невеликого тренувального залу. І зовсім необхідно передбачити комори для запасу продуктів, а також для зберігання пилососа, гладильної дошки й інструментів і інших потрібних речей.

Продумуючи планування, слід пам'ятати, що чим вище розташоване приміщення в заміському будинку, тем менше бажання цим приміщенням користуватися. Типовим прикладом тому є величезні більярдні на третьому рівні, куди хазяї не навідуються роками, тому що їм лінь підніматися по сходах.

Коли з розподілом набору побутових приміщень буде покінчено, потрібно спантеличитися інженерними системами усередині будинку. Сучасний ринок пропонує безліч різноманітних систем водоочищення, опалення, кондиціювання, вентиляції, пожежної й охоронної сигнализація. Сюди ж ставляться автоматичні ворота й супутникові антени. Існують системи, які дозволяють включати сауну по телефону, щоб до вашого прибуття вона вже була натоплена. А можна організувати й автоматичне включення світильників у саду з настанням сутінків.

Закінчите з будинком - переходите до настільки ж ретельного проектування "надвірних будівель". Уся ця робота іноді триває цілий рік, а з урахуванням неминучих перерв - життя є життя - і більше. Але зате в результаті ви одержите комплект документів і, передавши їх будь-якої серйозної будівельної компанії, швидше за все, знайдете будинок, який вам дійсно прийде по душі.


Все про Баню (Лазню)

Будівництво Зрубів

Вікна та двері в бані
Теплоізоляція в бані
Чи доцільно будувати зруби взимку
Будівництво будинків і бань під ключ
Вибір місця при будівництві лазні
Дерев'яна купіль на гребені популярності
Підлоги в лазні
Полки, ослона, висвітлення в лазні
Про аромати в лазні
Лікувальні маски,рецепти трав'яного чаю в лазні
А як паритися в лазні?
Потовк або стеля у лазні
Сауна й діти. Як паритися в лазні з дітьми
Баня бані відмінність...
Віники. Види віників і характеристики
Заготовка віників. Секрети заготовки лазневих віників.
Масаж віником в лазні.
Про руську баню та банні веники.
Як паритися в фінській сауні?
Ручна рубка, що це таке
Матеріали для створення ставка або водойми
Какая кровля лучше для дома из сруба?
Почнемо з проекту
Обробка фасаду
Цегла лицювальна
Міфи про дерев'яне будівництво
Переваги ручного рубки дерев'яного будинку
Стругана колода - у чому її плюси?
Зимовий ліс і будівництво зрубів
Як утеплити дерев'яний будинок
Матеріал рубаних стін
Вікна - очі будинку. Який тип вікон підібрати
Види сходів для будинку
Ремонт та обробка кухні

 

Печі,

Загальні Статті

Усе про печі. Види печей
Холодні й гарячі лазневі печі. Лазневі
печі прямого й періодичного нагріву

Дров'яні печі для лазні або сауни
Камені для лазневих печей. Талькохлорит. Жадеїт і ін.
Димоходи для лазневих печей
Пекти Камін. І як визначити якість печі.
Ціна грубної роботи. Як побудувати пекти самому- поради
Мохи будівельний. Сфагнум і зозулін льон
Технологія будівництва зрубів будинків і лазні
Зборка зрубу на фундаменте
Будівництво альтанок
Вибір матеріалу для будівництва будинку
Із чого почати будівництво заміського будинку
Технологія будівництва опалубки
Будівництво руських бань і фінських саун
 

©2000 Всі права захищені "ЕкоБуд" Україна