строительство деревянных домов и бани
русукр
 
продаж будівельного моху
АР Крим-Севастополь, Вінницька-Вінниця, Волинська-Луцьк, Дніпропетровська-Дніпропетровськ, Донецька-Донецьк, Житомирська-Житомир, Закарпатська-Ужгород Запорізька-Запоріжжя Івано-Франківська-Івано-Франківськ Київська-Київ, Кіровоградська-Кіровоград, Луганська-Луганськ, Львівська-Львів, Миколаївська-Миколаїв, Одеська-Одеса, Полтавська-Полтава Рівненська-Рівне, Сумська- Суми Тернопільська-Тернопіль, Харківська-Харків, Херсонська-Херсон, Хмельницька- Хмельницький, Черкаська-Черкаси, Чернівецька- Чернівеці, Чернігівська-Чернігів-Україна

Яка покрівля краще для будинку зі зрубу? Дерев'яна, з оцинкованої сталі, солом'яна, очеретяна? Глиняна черепиця, бетонна, бітумна або металочерепиця?


Дерев'яне домобудівництво нині на підйомі. І не дивно: переваги життя в дерев'яному будинку відомі іздавна. До того ж нові матеріали й технології дозволяють позбутися настільки ж традиційних мінусів дерев'яного житла. Але кожному будинку з дерева потрібна сучасний дах.

 

Для побудованого з дерева котеджу годиться в принципі будь-який покрівельний матеріал. Мова, звичайно, не йде про щитову конструкцію, занадто важкий дах ні до чого. Але міцний дерев'яний будинок (з колоди або клеєного бруса) обмежень по вазі покрівлі не має. Інша справу що все-таки існують деякі чисто стильові обмеження. Так, безглуздо, на нашу думку, буде виглядати дерев'яна будова, покрита керамогранітом або натуральним сланцем. А от усі інші покрівлі, здається, дерев'яному будинку цілком до особи. За винятком асбоцементногого шиферу, простий оцинкованої сталі й бітумних аркушів, зовсім не відповідних до завдань котеджного домобудівництва наших днів. Відзначимо також - солома, дерен, дранка більше підходять для рубаних вручну будинків із круглої колоди або лафета: вони надають такому будинку закінчений вигляд у дусі народної традиції, А так, усі що завгодно - від керамічної черепиці до гнучкої, від міді до сучасної черепиці металевої.

Просто черепиця (Глиняна черепиця й бетонна черепиця)

Усім відома черепиця за формою буває трьох видів: плоска (найбільш відомий профіль "бобровыйхвост")глиняная черепица, хвилеподібна (одне- або двохволнова) і жолобчаста, часто називана чернець /черниця". Сама ходова на сьогодні - хвилеподібна черепиця, але її можна укласти не на будь-який дах. Плоска черепиця не боїться ні башточок, ні куполів.

Виходячи зі способу виробництва черепиця ділиться на керамічну, одержувану шляхом формування й випалу глини, і цементно-піщану, виготовлену із цементу, кварцового піску й пігментів на основі оксиду заліза. Глиняна черепиця трохи вишуканіше, легше й дорожче, оскільки випал - процес енергоємний. Цементно-піщаний різновид і створили для зменшення кінцевої вартості продукту. Зате на відміну від керамічної її колір теоретично може бути кожним. Правда, найчастіше використовуються відтінки коричневого й червоного - у наслідування черепиці натуральної.

Крім того, бетонна черепиця надзвичайно міцна. Втім, і традиційна черепиця дуже міцна й, додамо, надзвичайно довговічна (строк її служби - більш ста років). А якщо одна плитка ушкодилася, її завжди можна вийняти й замінити іншої. Коли у вже готовому даху буде потрібно, скажемо, вставити мансардне вікно - ніяких проблем: досить вийняти кілька елементів, а розбирати дах не треба. Завдяки відносній вазі кожна черепичина тримається на решетуванні під власною вагою, закріплюються тільки крайні ряди й примикання. Ніякий вітер черепичний дах не покошкодить і не здує. Навіть якщо деформується кроквяна система, те завдяки зазору, що компенсує, черепиця просто ляже, як їй зручніше, але покрівля залишиться в цілості. Крім перерахованих черепиця має ще рядом гідностей, Вона (по загальнім визнанню) імпозантна, є відмінним шумоізолятором, не горить, повільно нагрівається й настільки ж повільно остигає.

При монтажі не варто забувати про численні доборні елементи. Черепичний дах являє собою продуману покрівельну систему, і зневага якою-небудь однієї її частиною може привести до серйозних негативних наслідків. Не говорячи вже про те, що постраждає зовнішній вигляд.

Гнучка черепиця (Бітумна черепиця)

битумная черепицаБітумна черепиця - це багатошарова структура, основою якої служить покритий із двох сторін окисненим або модифікованим бітумом склополотно. Лицьовою поверхнею матеріалу служить кольорова мінеральна крихта, яка згодом не вицвітає. Існує досить престижна гнучка черепиця, облицьована мідної ( цинк-титанової) фольгою. Така плитка полягає вже з восьми шарів - смужки, що клеїть, фольги, двох шарів модифікованого бітуму (зверху й знизу), двох шарів скловолокна із проміжним бітумним шаром між ними й, нарешті, захисної поліпропіленової плівки.

Кожна плитка (ґонт) являє собою невеликий аркуш, що полягає з 3-4 пелюсток і верхньої робочої смуги, що прибивається до підстави оцинкованими цвяхами, згодом ці цвяхи закриваються наступним, покладеним внахльост, ґонтом. З пелюсток знімається захисна плівка, і під впливом тепла нижня поверхня плитки приклеюється до підстави й сусіднім ґонтам.

Покрівельна плитка може використовуватися на дахах будь-який, самої складної форми. А на крутих скатах (з ухилом більше 60°) часто цей єдиний прийнятний розв'язок. При цьому плитка укладається практично без відходів. Крім того, гнучка черепиця здатна облагородити навіть непоказна будова, чому чимало сприяє різноманітність форм і колірних відтінків. Вона чудово поглинає зовнішній шум, не корозує, не конденсує вологу, не має потреби й ремонті в процесі експлуатації. При монтажі особлива увага слід приділити створенню правильної подкрівельної вентиляції, н противному випадку ваша покрівля довго не простягне.

Більшість виробників крім самого покриття випускають ряд додаткових елементів (вентиляційних, добірних, підкладкових і т.д). Усі вони прекрасно доповнюють один одного. Має прямий сенс здобувати гнучку черепицю саме як покрівельну систему, це гарантує надійність і довговічність покрівлі.

Металочерепиця й покрівля з оцинкованої сталі

Металочерепиця є ледве чи не самим затребуваним покрівельним матеріалом (у першу чергу це визначається критерієм " ціна-якість"). Вона являє собою хвилясті аркуші з оцинкованої сталі, покриті полімеромглиняная черепица і піддані поперечному штампуванню. Саме характер штампування задає металочерепиці ту або іншу форму й робить її схожої на черепицю натуральну. Полімер же служить надійним захистом від вологи, сонячного випромінювання, перепадів температури, механічних ушкоджень, завдяки чому металочерепична покрівля служить значно довше, чим покрівля з оцинкованої сталі (її пряма попередниця). Нарешті, полімер надає покрівлі той або інший колір.

Оскільки металочерепиця - матеріал крупноштучний, область її застосування обмежена дахами простої форми. Зате вона значно простіше в монтажі й дешевше описаних вище матеріалів. Листи бувають різних розмірів і мають товщину 0,4 або 0,5 мм.

Останнє переважніше, тому що товсті аркуші краще протистоять деформації, а за ціною відрізняються несильно.

При монтажі кожний лист пробивається цвяхами або саморізами, тому дуже важливо застосовувати фірмові прокладки в місцях кріплення. Кращим варіантом є не звичайна дерев'яна, а перфороване металеве решетування (вона має той же коефіцієнт температурного розширення, що й покрівля), тому наявні дірочки згодом не збільшуються до діаметрі. Крім того, таке решетування забезпечує підкрівельну вентиляцію, наявність якої поряд з обов'язковим використанням антиконденсатного матеріалу принципово.

Металочерепиця аж ніяк не є шумоізолятором, тому в будинках з мансардним верхнім поверхом її слід використовувати з відомою обережністю.

Мідь і її родина
( цинк-титан, покрівельна мідь і алюмінієва покрівля)

Мідна покрівля в рекламі не має потреби, тому щослужить сотні років, поступово міняючи шляхетний золотаво-червонуватий колір на не менш шляхетний темно-коричневий, а потім - малахітово-зелений. Якщомедная крыша десятки років чекати не хочеться, можна зостарити мідь і штучно, Захистом міді від яких завгодно атмосферних впливів служить патина (шар окису, що з'являється під впливом кисню). Випускається покрівельна мідь у стрічках товщиною 0,6 (іноді 0,8 мм) і шириною 600 або 670 мм. Потім зі стрічки нарізають окремі фрагменти (картини), які з'єднують за допомогою фальца (безсоромного щільного з'єднання, одержуваного шляхом спільного згинання крайок, що з'єднуються аркушів). ДО настилу картини кріпляться за допомогою клямерів, покрівля при цьому не пробивається, залишаючись водонепроникної. Виходить так звана фальцював покрівля. Традиційно даху криють смугами по всій довжині ската, без поперечних швів, але можна покрити й фрагментами - квадратами, ромбами, трикутниками, шестикутниками. Укладання при цьому може бути гладкої або об'ємної. Останній варіант елегантнішою, але значно дорожче, оскільки вимагає вдвічі більше матеріалу й більшої праці. ПРОТЯГОМ усього терміну служби мідна покрівля майже не має потреби в обслуговуванні, При її ушкодженні досить приварити або при- паяти латку, яка незабаром стане не відмінною від іншої поверхні. Мідь - матеріал дорогою, але зате престижний і на століття. По властивостях до міді близький покрівельний цинк- титан, одержуваний додаванням до цинку в малих кількостях титану, міді й алюмінію. Він, як і мідь, па повітрі покривається захисною оксидною плівкою, але колір при цьому практично не міняє, Цинк- Титан ледве пластичніше міді, але ледве менш довговічний і приблизно в півтора раза дешевше. А от алюмінієва покрівля, більше схожа па покриту полімером оцинковану сталь, теж може бути самого різного кольору. Служить вона, звичайно, довше оцинкування, але й обходиться значно дорожче.

Інша екзотика
(Дерев'яна покрівля, солом'яна й очеретяна покрівля)

Було б невірним не згадати покрівельне покриття, начебто спеціально створене для дерев'яного будинку, Мова йде про дерев'яний ґонт (польскВольск, Gont - це по-російському дранка). Під цією загальною назвоюдеревянная крыша, гонт сьогодні мають на увазі також леміш і тріску. Ґонт являє собою невеликі дощечки (довжиною 50-60 див, шириною 9-11 див), що мають клинчастий перетин. Виготовляється ручним (радіальним розколом) і машинним (розпилюванням) способами. Леміш (дощечки, що нагадують за формою лопатку або плоску уступчасту піраміду) застосовувався в російськім дерев'янім зодчестві. Ґонт виготовляють із деревини хвойних (модрини, ялини, сосни, червоного канадського кедра) і листяних (дуба й осики) порід. Звичайно ґонт має прямокутну форму, але випускається також ґонт закругленими або загостреними краями.

Ґонт укладується на даху нахльостом у кілька шарів. Завдяки цьому покрівля поводиться як ялинова шишка,камышовая крыша лусочки (у нас гонтини) які набухають і замикаються при дощі й звиваються назовні в суху погоду. Таким хитрим способом забезпечується природня вентиляція покрівлі.

Дерев'яна покрівля годиться тільки для досить крутих скатних дахів і найбільше підходить для будинків із круглого (без оциліндровки) колоди й лафета.

Солом'яна (очеретяна) покрівля теж дивно відповідає саме дерев'яним будовам. Стебла можуть бути натуральними або штучними. ЗАГАЛОМ , дуже цікавий, хоча й дорогою, варіант.


Все про Баню (Лазню)

Будівництво Зрубів

Вікна та двері в бані
Теплоізоляція в бані
Чи доцільно будувати зруби взимку
Будівництво будинків і бань під ключ
Вибір місця при будівництві лазні
Дерев'яна купіль на гребені популярності
Підлоги в лазні
Полки, ослона, висвітлення в лазні
Про аромати в лазні
Лікувальні маски,рецепти трав'яного чаю в лазні
А як паритися в лазні?
Потовк або стеля у лазні
Сауна й діти. Як паритися в лазні з дітьми
Баня бані відмінність...
Віники. Види віників і характеристики
Заготовка віників. Секрети заготовки лазневих віників.
Масаж віником в лазні.
Про руську баню та банні веники.
Як паритися в фінській сауні?
Ручна рубка, що це таке
Матеріали для створення ставка або водойми
Какая кровля лучше для дома из сруба?
Почнемо з проекту
Обробка фасаду
Цегла лицювальна
Міфи про дерев'яне будівництво
Переваги ручного рубки дерев'яного будинку
Стругана колода - у чому її плюси?
Зимовий ліс і будівництво зрубів
Як утеплити дерев'яний будинок
Матеріал рубаних стін
Вікна - очі будинку. Який тип вікон підібрати
Види сходів для будинку
Ремонт та обробка кухні

 

Печі,

Загальні Статті

Усе про печі. Види печей
Холодні й гарячі лазневі печі. Лазневі
печі прямого й періодичного нагріву

Дров'яні печі для лазні або сауни
Камені для лазневих печей. Талькохлорит. Жадеїт і ін.
Димоходи для лазневих печей
Пекти Камін. І як визначити якість печі.
Ціна грубної роботи. Як побудувати пекти самому- поради
Мохи будівельний. Сфагнум і зозулін льон
Технологія будівництва зрубів будинків і лазні
Зборка зрубу на фундаменте
Будівництво альтанок
Вибір матеріалу для будівництва будинку
Із чого почати будівництво заміського будинку
Технологія будівництва опалубки
Будівництво руських бань і фінських саун
 

©2000 Всі права захищені "ЕкоБуд" Україна