строительство деревянных домов и бани
русукр
 
продажа мох строительный
 

Ремонт і обробка кухні- головні елементи.


Після санвузла має сенс ухвалюватися за обробку кухні тому, що саме ця зона впритул до нього примикає (якщо не говорити про зовсім уже нестандартні розв'язки), і зв'язані вони загальними комунікаціями. Але гадана простота завдання - річ оманна. Це стає зрозумілим, якщо подумати, які самі специфічні особливості кухні як такий.

Кухня, як і ванна - приміщення з підвищеною вологістю, та ще й з "уродженою здатністю" усіх поверхонь буквально притягати до себе кіптява й жир. Звичайно, потрібна гарна витяжка. Але така, щоб могла на сто відсотків розв'язати цю проблему, схоже, ще не народилася на світло. Отже, різноманітні покриття й поверхні стін, стелі, повинні бути з вологостійких матеріалів. Нарешті, кухня - єдине в будинку приміщення, у якім меблі обов'язково повинна підбиратися ще до початку ремонту (про деяких нюансах добору кухонних меблів ми розпитали експерта - див. коментар у цьому матеріалі).

Не далі Північної Італії Перший етап - складання дизайну-проекту. ВІДНОСНО кухні особливо важливо доручити виконання цього завдання професійному дизайнерові. Кухня - приміщення, функціональність якого будується за особливими законами. Беручись за розробку проекту, їх потрібно знати, а не пізнавати на власному досвіді. Для кожного з нас одержати виставу про те, що в дизайні кухні найголовніше й чому, теж не перешкодить.

Кухонна техніка й меблі, які ми виберемо, повинні грамотно вписати в робочу зону майбутньої кухні (робоча зона - плацдарм господарки, що поєднує плиту, мийку, холодильник, витяжку, посудомиючу машину). У фільмі "Кухня холостяка" Бента Хамера експерти по домашньому господарстві виявили, що правильна організація робочої зони кухні обертається відчутними фінансовими вигодами для самого ж господарства. "Замість того, щоб пройти відстань від Швеції до Конго за рік готування їжі, домогосподарці тепер буде потрібно дійти тільки до Північної Італії, щоб поставити обід на стіл", - аргументують творці нової кухні.

Щоб потім не довелося "ходити далі Північної Італії", важливо на час ремонту запам'ятати кілька простих правил. По-перше, сума довжин сторін робочого простору (усіх столів, тумбочок та інше) повинна бути в інтервалі від 3 до 6 метрів. Якщо, наприклад, розташування мийки в цю формулу не вписується, її можна перенести. Плиту дозволяє перенести гнучкий газовий шланг. Дуже важливо ретельно продумати схему розведення електропроводки, порахувати навантаження, підібрати кабелі, точно зрозуміти, де повинні бути розетки, вимикачі, який буде витяжка.

Розміри меблів для кухні обов'язково потрібно знати на самому початку ремонтних робіт, щоб розуміти, яким буде й заповнений, і вільний простір. Для високих меблів і техніки саме підходяще місце - уздовж робочої зони. Якщо довжина робочої зони не дозволяє розмістити мийку, обробний стіл, плиту, холодильник, напольна шафа на одній лінії, це привід подумати про зміну планування зони на кутову. Усі ці речі потрібно врахувати й продумати на самому ранньому етапі ремонту - етапі складання дизайну-проекту.

Як вибрати витяжку

Сучасну кухню абсолютно неможливо уявити собі без витяжки. Тим більше, що кухня сьогодні - не тільки робоче місце господарки, але і їдальня або вітальня. Як і у всій квартирі, тут повинен бути чисте й свіже повітря. Стандартні плоскі витяжки, без висновку у вентиляцію - найдешевші (від 50 доларів). Вони проганяють повітря через систему фільтрів і знову віддають приміщенню. Втім, зовнішня дешевина оманна, тому що в середньому кожні два місяці фільтри вимагають заміни. Купольні витяжки всмоктують брудне повітря й через систему гарних колінчатих труб зверху виводять його у вентиляцію. Витяжки вбудовані плоскі діють по тому ж принципу, але коштують дешевше купольних - немає тієї краси труб. Якщо вентиляційний отвір далекий і відвід повинен бути довгим, вбудована витяжка дуже зручна, тому що дозволяє сховати труби в шафці. Розкид цін у магазинах міста - від 50 до 500 доларів і дорожче. Потужність витяжки розраховують виходячи з обсягів приміщення.

Геть "пережитки минулого"

Тепер потрібно добитися абсолютної порожнечі приміщення: повністю звільнити простір від "пережитків минулого". Демонтувати старі комунікації, стелі, шпалери, штукатурку, кахельну плитку зі стін, розетки, старі підлоги, плінтуси, а потім вивезти сміття. Після цього ставлять склопакети й гарненько закривають їхньою плівкою, попередньо накривши підвіконня оргалітом. На наступному етапі прокладають комунікації, будують нові перегородки з гіпрока або вирівнюють стіни, якщо перепади менш одного сантиметра. На кухні багато навісних меблів. Нагадаємо, що якщо передбачається ставити перегородки з гіпрока або використовувати гіспокартон для вирівнювання стін, потрібно заздалегідь зрозуміти, яке навантаження вони будуть нести. За умови використання спеціальних дюбелів для гіпрока кожний саморіз, укручений в "картонну" стіну, витримує не більш 14 кг ваги. Тому якщо є плани по навішенню на гіпрок важких полиць, стіни обов'язково потрібно підсилити заставними.

Підлоги після демонтажу старого покриття необхідно вирівняти. Якщо перепад поверхні більше трьох сантиметрів, із проблемою допоможе впоратися цементно-піщана стяжка. Фахівці розповідають: у квартирах навіть у нестарі ще будинках зустрічаються настільки вражаючі перепади висоти підлоги, що після їхньої компенсації висота самого приміщення зменшується на 20-30 сантиметрів. При більших перепадах підлоги для зменшення витрати розчину застосовують керамзит. Його можна використовувати або як підставу, зверху якого кладуть тонку, у три сантиметри товщиною, цементно-піщану стяжку, або в складі розчину. І перший, і другий спосіб дозволяють не тільки добитися вирівнювання підлоги, але й поліпшують його звукоізоляційні властивості. Якщо перепад підлоги невеликий, досить покласти традиційну цементну стяжку. Її висота повинна бути не менш 30 міліметрів, інакше стяжка згодом почне відшаровуватися від підстави, і оздоблювальне покриття швидке зажадає заміни.

Із часу укладання стяжки повинен пройти приблизно місяць, тільки тоді вона буде готова до обладнання оздоблювального покриття. НА щастя, нові технології здатні суттєво, прискорити процес висихання. Спеціальні суміші на основі цементу наносять на стяжку, і вони зв'язують воду, що втримується в ній. Через три- п'ять днів підстава можна буде ґрунтувати й укладати декоративне покриття. А поки можна зайнятися стелею.

Більші можливості Оскільки кухня - вологе приміщення, потовк у ній треба будувати з вологостійких матеріалів. А щоб новенький ремонт подовше блискав чистотою й свіжістю, потрібно, щоб ці матеріали були, що ще й миються. З погляду простоти монтажу, практичності й невисокої вартості самим прийнятним варіантом можна вважати вологостійкий гіпсокартон. Але в недавно побудованих будинках через процеси усадки підвісна стеля може ґрунтовно перекосити, тому краще ставити натяжний.

З недоліків гіпсокартонного стелі найголовніший полягає в тому, що він зменшує обсяг простору, з'їдає не менш 10-15 див від висоти приміщення. Зате можна прокладати комунікації, вбудовувати вентиляцію, світильники, а ще гіпсокартонный потовк поглинає шум. (Щоб підсилити цю здатність, під стелею можна додатково прокласти шар звуковбирного матеріалу.) Мало того. Якщо раніше у вашій кухні був так званий "класичний" стеля, що відрізнялася примхливою вдачею - як не намагаєшся закрити щілини між плитами, вони однаково скоро з'являються заново - виходить, у вашому будинку "гуляють" перекриття.

Підвісна стеля з гіпрока зводить цю проблему нанівець . Він сховає "рідний" стеля кухні з усіма його недоліками. Але шматки, що відвалюються, штукатурки все-таки обов'язково потрібно вилучити або закріпити. Перш, ніж зашивати в підвісну стелю вентиляційний канал для витяжки на кухні, згадаємо про установку фанового клапана, за допомогою якого повітряні потоки перерозподіляться правильно. Схожі клапани ставлять і у вентиляційні труби - для перерозподілу повітряних потоків.

З маленькими підвісним світильничками на кухонному гіпрочном стелі стане затишніше. І мити їх простіше, чим люстри. Але якщо планується бічне підсвічування, потрібно бути дуже уважними до якості монтажних і опоряджувальних робіт, тому що в такому світлі будь-які огріхи будуть видні як на долоні. Ми вже говорили про те, що масивні освітлювальні прилади - це не для гіпрока, він на роль важкоатлета не годиться. Тому все, що важить більше 6 кілограмів, потрібно закріплювати на вмонтовані в "рідний" стелю гаках. Кріплення повинні бути зроблені заздалегідь, до установки підвісної стелі.

Монтаж стелі з гіпсокартона вимагає дотримання певної послідовності робіт.

Крок перший

Спочатку розмічають нульовий рівень і ретельно кріплять каркас із профілів. (Старанність потрібна для того, щоб каркас вийшов щільним, не гуляв, а якщо ні, то оздоблювальний шар нашої стелі швидко покриється тріщинами).

Крок другий. Готовий каркас обшивають листами гіпсокартона.

Крок третій. Заповнюють шпаклівкою шви між гіпсокартонными листами. Поверхні швів закривають будівельною стрічкою, не забуваючи й про стики між гіпсокартоном і одмінними від нього поверхнями - знову ж, щоб уникнути появи тріщин.

Крок четвертий. Це фінішна обробка "картонної стелі": шпаклівка, шліфування й фарбування.

Крок п'ятий. По краях стелі, ближче до стін, не забудемо просвердлити кілька маленьких наскрізних отворів для зливу води - от вам і система захисту від затоки.

Фартух з розрахунку Сьогодні найпоширеніший варіант напольного покриття на кухні - керамічна плитка. Фахівці радять вибирати для кухні напольну плитку другого- третього класу стиранності, тому що "прохідність" цієї зони квартири досить висока.

Причому на кухні стало майже так само модно влаштовувати тепла підлога, як і у ванною. З одного боку, начебто б на кухні тепла підлога зовсім не потрібний. Приміщення й без того перегрівається через жаркі батареї й постійного готування. Але й прихильників теплої підлоги теж можна зрозуміти. Відправляючись увечері спати, більшість із нас вікно на кухні любить відставляти відкритим, от плитка на підлозі й стає до ранку крижаної. Тепла підлога в будь-який момент можна просто відключити або просто поставити регулятор на підтримку комфортної температури. Настінну плитку - фартух - кладуть до фарбування стін або обклеювання їх шпалерами. Кахельний фартух розраховують, уже знаючи, на якій висоті будуть висіти й стояти кухонні шафки й вбудована техніка. Дрібна плитка теплих тонів на фартуху візуально збільшує площу стін.


Все про Баню (Лазню)

Будівництво Зрубів

Вікна та двері в бані
Теплоізоляція в бані
Чи доцільно будувати зруби взимку
Будівництво будинків і бань під ключ
Вибір місця при будівництві лазні
Дерев'яна купіль на гребені популярності
Підлоги в лазні
Полки, ослона, висвітлення в лазні
Про аромати в лазні
Лікувальні маски,рецепти трав'яного чаю в лазні
А як паритися в лазні?
Потовк або стеля у лазні
Сауна й діти. Як паритися в лазні з дітьми
Баня бані відмінність...
Віники. Види віників і характеристики
Заготовка віників. Секрети заготовки лазневих віників.
Масаж віником в лазні.
Про руську баню та банні веники.
Як паритися в фінській сауні?
Ручна рубка, що це таке
Матеріали для створення ставка або водойми
Какая кровля лучше для дома из сруба?
Почнемо з проекту
Обробка фасаду
Цегла лицювальна
Міфи про дерев'яне будівництво
Переваги ручного рубки дерев'яного будинку
Стругана колода - у чому її плюси?
Зимовий ліс і будівництво зрубів
Як утеплити дерев'яний будинок
Матеріал рубаних стін
Вікна - очі будинку. Який тип вікон підібрати
Види сходів для будинку
Ремонт та обробка кухні

 

Печі,

Загальні Статті

Усе про печі. Види печей
Холодні й гарячі лазневі печі. Лазневі
печі прямого й періодичного нагріву

Дров'яні печі для лазні або сауни
Камені для лазневих печей. Талькохлорит. Жадеїт і ін.
Димоходи для лазневих печей
Пекти Камін. І як визначити якість печі.
Ціна грубної роботи. Як побудувати пекти самому- поради
Мохи будівельний. Сфагнум і зозулін льон
Технологія будівництва зрубів будинків і лазні
Зборка зрубу на фундаменте
Будівництво альтанок
Вибір матеріалу для будівництва будинку
Із чого почати будівництво заміського будинку
Технологія будівництва опалубки
Будівництво руських бань і фінських саун
 

©2000 Всі права захищені "ЕкоБуд" Україна