Попередньо необхідно ознайомитися з основами
Будівництво заміських будинків починається із проектування. На жаль, багато забудовників не до кінця розуміють, що грамотне проектування будинку дозволить заощадити до 30% коштів під час будівництва. Незважаючи на те, що майже кожний з нас знаком із сумним досвідом самоладу, ми продовжуємо наступати на ті самі граблі. Нікому з нас не прийде в голову довірити медичну операцію дилетанту. Однак, прочитавши 2-3 популярні журнальні статті про будівництво будинків, кожний починає почувати себе в цьому питанні професіоналом. Близько 30% замовників з гордістю несуть у будівельні фірми проект власного твору.
У більшості випадків серце стискується від туги, коли уявляєш, яким може вийти такий будинок. Особливо це відноситься до дерев'яних домівок. Дерево - це живий матеріал. Будівництво дачних будинків має свою специфіку й вимагає особливих знань. Більше того, далеко не всі професійні архітектори й будівельники ними володіють. І в цьому немає нічого незвичайного: якщо у вас занедужав зуб, ви йдете до стоматолога, а не окуліста, хоча й той і інший є лікарями. Так і тут - проектування й будівництво дерев'яного будинку слід доручати тільки тим фахівцям і організаціям, які знають у цьому толк і вже зарекомендували себе на цім поприщі.
При будівництві дачних будинків у багатьох випадках зовсім не обов'язково замовляти повний пакет проектно-кошторисної документації. Особливо це стосується невеликих будинків і споруд (лазні, гаражі і т.д.). Найбільш докладний проект потрібно при виробництві й будівництві будинків з оциліндрованної колоди. Це викликане тим, що всі елементи будівлі виготовляються в заводських умовах і будь-яке відхилення від розмірів, передбачених у проекті приводить до неможливості наступного збирання будинку на будівельному майданчику. Але навіть у цьому випадку витрати на проектну документацію можна мінімізувати. До складу документів, достатніх для того, щоб виготовити й побудувати будинок з оциліндрованної колоди обов'язково повинні входити: ескізний проект, специфікація на елементи (із кресленням і маркуванням кожної колоди) і технологічні карти зборки будинку (розгорнення стін). Ескізний проект по-перше дає забудовникові повне уявлення про те, що повинне вийти в процесі будівництва, а по-друге, є основним документом додому й входить невід'ємною частиною до складу документів, необхідних для здійснення погоджень із дозвільними органами місцевої влади.
У нього обов'язково повинні входити:
- Загальна пояснювальна записка з вихідною дозвільною документацією, техніко-економічними показниками,довідка керівників проекту про відповідність проекту нормам.
- План фундаменту (підвалу, цокольного поверху).
- Плани поверхів.
- Фасади з колірним розв'язком.
- Розрізи (поздовжній і поперечний).
Специфікація на елементи необхідна для того, щоб на виробництві могли правильно виготовити всі елементи споруджуваного будинку, а технологічні карти зборки допоможуть будівельникам усе це правильно зібрати. В окремих випадках, архітектори й конструктори доповнюють цей перелік документів картою оптимізації розкрою колод, що дозволяє звести до мінімуму відходи деревини.
©2000 Всі права захищені "ЕкоБуд" Україна |
|
|